Вступники
Вступники 5 канал

Вступна кампанія-2017: які основні проблеми цьогорічного відбору до ВНЗ

Для переважної більшості абітурієнтів прийом заяв закінчився цієї середи, 26 липня. Попередні рейтинги вступників університети оприлюднять вже 1 серпня

Натепер більше 511 тисяч абітурієнтів подали заяви на вступ до вищих навчальних закладів, але їхня кількість ще зросте, адже випускники шкіл з окупованих територій мають можливість подавати документи аж до 30 вересня.

Абітурієнти приписували собі фейкові перемоги в олімпіадах, вказували неточні особисті дані в заявах, а також традиційно у перший день вступної кампанії 12 липня штурмували електронну приймальну комісію.

"Перші півгодини навантаження було 15 тисяч користувачів на сайті електронний вступ", – розповідає директор ДП "Інфоресурс" Оксана Бєлік.

Такі основні проблеми цьогорічного відбору відзначають у Міністерстві освіти. 26 липня прийом документів припинили і почали верифікувати дані. Перевірити потрібно заяви більше 500 тисяч абітурієнтів. Вони подали майже 1 млн 730 тисяч заяв.

"Найбільший наплив вступників на спеціальності в галузях економіки, менеджменту, права, туризму, на окремих комп'ютерних спеціальностях", – зазначив директор Департаменту вищої освіти Олег Шаров.

Тоді як у країні бракує вчителів початкових класів та технічних працівників. У МОН планують заохотити вступників на ці напрямки завдяки державному замовленню. Вже після оприлюднення перших рейтингів 1 серпня визначать обсяг безоплатних навчальних місць. Зокрема, і у вишах прифронтових міст Донецької та Луганської областей. Туди найчастіше документи подають випускники з окупованих територій.

Цього року вже 2 тисячі 300 людей подали документи через освітні центри Донбас-Україна і Крим-Україна. Їх створили, щоби допомогти молоді з окупованих територій отримати українську освіту.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич каже, що поки оприлюднювати цифри абітурієнтів із Криму та непідконтрольної частини Донбасу не хочуть. Вона зазначає, що такі вступники отримують штучні перешкоди, щоби їхати в Україну навчатися.

Дар'я Феденко, Анастасія Старостенко, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ми потрапили в рай": на березі Чорного моря відкрили центр для бійців АТО
Наступний матеріал
Нині праця українців дешевша за працю роботів – Шеремета
Loading...