Міністерство освіти і науки
Міністерство освіти і науки 5.ua

Більше 50% вступників цього року навчатимуться у ВНЗ за бюджетом – МОН

Утім, кількість бюджетних місць менша, ніж була торік

54% цьогорічних українських випускників отримають вищу освіту за державні кошти. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки, передає "5 канал".

Водночас, там зазначили, що обсяг дежзамовлення менший, аніж торік, оскільки з цього року припинено набір на освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст".

Зазначимо, що у 2017 році в Україні збільшили кількість бюджетних місць на технічні, природничі та аграрні спеціальності. Кажуть, саме таких фахівців найбільше потребує вітчизняна економіка. А ще збільшиться обсяг держзамовлення на підготовку вчителів.

"Спеціальності, на які збільшене (держзамовлення – 5.UА): фізика і астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, математика, мікро- та наносистемна техніка, біохтехнологія, атомна енергетика, агрономія" – розповідає директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Водночас, абітурієнтам складніше буде потрапити на безплатне навчання на популярні спеціальності, такі як "економіка", "право", "міжнародне право", "готельно-ресторанний бізнес" чи "туризм".

Нагадаємо також, що цьогоріч можна подавати дев'ять заяв на вступ у виші. Подавати їх можна відсьогодні, 12 липня, втім, від ранку електронна система працювала зі збоями.

"Затримка в роботі ЄДЕ (електронної системи) та електронному кабінеті вступника, що проявилися сьогодні після 10 години, викликана перевантаженням напрямків по підключенню користувачів. На зараз система працює. Повільно, але проводяться роботи по нарощуванню опрацювання інформації. Протягом доби буде забезпечено роботу системи у звичайному штатному режимі", - розповідає директор ДП "Інфоресурс" Оксана Бєлік.

Загалом же за перший день вступної кампанії електронні заяви оформили 1200 абітурієнтів.

Попередній матеріал
Кілька слів "заблукалим": Геращенко прокоментувала звернення матері затриманого на Донбасі військового РФ
Наступний матеріал
Розенблат, Поляков чи Довгий: хто з депутатів захоче втекти з України
Loading...