Вступ
Вступ 5 канал

"Спеціальні умови": як абітурієнти з Криму та окупованого Донбасу можуть вступити до ВНЗ

Для вступників підготували особливу "освітню декларацію"

Абітурієнти з окупованого Донбасу та анексованого Криму можуть стати студентами українського вишу за спрощеною процедурою. Спеціально для тих, хто немає цих документів на мирній території України, відкрили майже 20 освітніх центрів. В одному із них побували кореспонденти "5 каналу". 

Спеціальну освітню декларацію вступники можуть заповнити в одному з освітніх центрів, які відкрилися у кількох регіонах. Абітурієнту при цьому не обов’язково мати атестат про освіту українського взірця та навіть паспорт. Якщо в абітурієнта немає ідентифікаційного номера та довідки з віськкомату - йому допоможуть їх зробити. Атестат зразка так званих "ДНР" чи "ЛНР" для приймальних комісій – не документ.

Освітні центри "Донбас – Україна" та "Крим – Україна" відкрили у вишах Донеччини та Луганщини, університетах-переселенцях та інших навчальних закладах. Щодня до цього проекту долучаються нові навчальні заклади, які готові приймати випускників з окупованих територій.

"Вони здають ДПА по двом предметам – українська мова та історія Україна. Іспит, який вони здають на базі вишу, це за своєю спеціальністю, і за результатами цих трьох екзаменів вони поступають у вищий навчальний заклад", - зазначила директор ГО " Відкрита політика" Ірина Жданова.

Цього року абітурієнтам із непідконтрольних територій Донбасу та Криму в Міносвіти обіцяють не лише спрощену процедуру, а й гарантії особистої безпеки. Про що йдеться – дивіться у сюжеті:

 

Анастасія Старостенко, Олег Корінний Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Поступки Трампа перед Росією означатимуть втрату його рейтингу - політолог
Наступний матеріал
NASA відкрило десять "скелястих" планет, подібних до Землі – відео
Loading...