5.UA / Фото: Марія Бєляєва

"Захід-2017": Київ та Варшава розробили спільний план дій для "неочікуваних ситуацій"

Без вільної України не буде вільної Європи, наголосив чільник Генштабу Польщі

Київ та Варшава розробили план дій на випадок непередбачуваних ситуацій під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017". Про це домовилися начальники Генеральних штабів двох країн під час зустрічі у Львові, передає "5 канал".

Представник Польщі наголосив, що Москва з року в рік лише збільшує масштаби військових навчань й під час вересневих Кремль залучить до 100 тисяч армійців.

"Ми збільшимо координацію заходів, які проводяться Литовсько-Польсько-Українською бригадою. Для всіх є очевидним – без вільної України не буде вільної Європи. Запевняю, що не лише Генштаб, а й всі Збройні Сили Польщі завжди допомагатимуть Збройним Силам України", – підкреслив начальник Генштабу Збройних Сил Польщі Лешек Суравські.

"Були обговорені питання відповідного реагування і зі сторони війська польського, і зі сторони України. Нами сплановано комплекс тактичних навчань, які вже проводяться на території України на 11 полігонах. Крім того, такі заходи будуть проводитися на окремих ділянках поза межами полігонів, а також на ділянках подолання водних перешкод", – прокоментував своєю чергою начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

Він також додав: "Будь-яка інформаційна атака, акція чи операція, яка проводиться з метою впливу на відносини Польщі та України, військових Польщі та України, не буде мати ніякого результату, коли у нас є загальне розуміння і бачення проблем і загроз, які існують на сьогоднішній день".

 

Як повідомляв 5.UA, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі. У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

Натомість Росія вже заявила, що надасть доступ спостерігачам НАТО лише у "день відвідувача".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Парад військ у Польщі: як Варшава приймала Полторака – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Доля політв'язня Клиха: адвокат дізнався, де утримують українця
Наступний матеріал
Зеркаль: Білорусь на словах веде себе як партнер, а діє зовсім по-іншому
Loading...