АТО
АТО Фото Влада Волошина via facebook.com/ato.news

Експерт: Захід влаштовує поточний стан конфлікту на Донбасі

Американці можуть собі дозволити говорити про Мінські домовленості, далі наполягати на тому, що вони важливі і далі тримати конфлікт у підвішеному стані, вважає політолог Микола Капітоненко

В ефірі "5 каналу" експерт Інституту суспільно-економічних досліджень, політолог Микола Капітоненко прокоментував зустріч у Мінську помічника президента Російської Федерації Владислава Суркова та спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера.

"Не думаю, що мова на зустрічі Волкера і Суркова йшла про те, що росіяни їдуть з Донбасу і на яких умовах, немає жодних підстав для росіян сьогодні підписувати капітуляцію, залишати Донбас чи йти на якісь інші принципові поступки. Я не думаю, що Сурков вповноважений робити заяви такого роду чи приймати такі рішення, так само як і Волкер", – зазначив Капітоненко.

На думку експерта, знаходження конфлікту у глухому куті свідчить про те, що поля перетину інтересів України і Росії досі немає. Внаслідок цього, формули розв’язання конфлікту важко віднайти.

"Протягом більш ніж двох років конфлікт знаходиться у стані мінімальної ескалації. Там гинуть люди, але він не створює масштабних викликів і ризиків для безпеки сусідніх держав і це все, що потрібно і американцям і Заходу. Така ситуація не влаштовує нас і Росію, оскільки забирає в неї ресурси. Тому Україна та Росія мають думати про те, як вирішити проблему і мають щось пропонувати", – вважає експерт.

За його словами, отримання американської зброї не призведе до того, що ми змінимо співвідношення сил у конфлікті, оскільки Росія завжди може контролювати рівень ескалації і завжди може відповісти на постачання американської зброї збільшенням постачання власної зброї.

"Постачання американської зброї до нас, з високою імовірністю, призведе до утворення приблизно такої ситуації у сфері безпеки, в якій існують інші країни лідери з отримання американської зброї. Це такі країни як Йорданія, Ірак, Пакистан, Єгипет. Такого не буде, що магічним чином прилетить Меттіс, привезе із собою "Javelin" і ми переможемо Росію. Американці це розуміють краще, ніж будь-хто інший, так що імовірність такого сценарію достатньо низька", – підсумував політолог.

Повну версію розмови з політологом дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Міць нескорених": До Дня Незалежності "Укроборонпром" представить понад 30 зразків військової техніки
Наступний матеріал
МЗСУ ініціює на РБ ООН питання непричетності України до ракетної програми КНДР
Loading...

Обстановка на фронті: Бойові дії поблизу Авдіївки тривали понад 10 годин

Гримчак: Рішення по Донбасу вже прийнято – Росія буде змушена вивести війська з ОРДЛО

"Перезапуск Мінського процесу": Експерт прокоментував зустріч Волкера та Суркова

Нагорода видала російського десантника в Іловайську: розслідування

У вогні житлові квартали Зайцевого – будинки й майно згоріли дотла

Червоний Хрест повідомив, скільки цивільних загинуло з початку бойових дій на Донбасі