Радбез ООН
Радбез ООН Twitter / UKR Mission to UN

МЗСУ ініціює на РБ ООН питання непричетності України до ракетної програми КНДР

Президент заслухав доповідь Міжвідомчої робочої групи, яка перевіряла опубліковану в NYT інформацію

Президент Петро Порошенко доручив вітчизняному МЗС ініціювати на Раді безпеки ООН розгляд питання щодо непричетності України до ракетної програми у Північній Кореї, передає "5 канал".

Таке рішення Президент ухвалив через статтю в американському виданні The New York Times про те, що нібито можливою є передача українським підприємством ракетних технологій, зокрема щодо двигунів, до КНДР.

Крім того, Порошенко заслухав доповідь робочої групи, яка перевіряла цю інформацію – до її складу увійшли представники спецслужб, Державного космічного агентства, Міністерства закордонних справ, Державної служби експортного контролю та кількох інших відомств.

"З урахуванням висновків комісії хочу доручити МЗС України підготувати групу експертів і ініціювати розгляд зазначеного питання на закритому засіданні Ради безпеки ООН. Окремо потрібно оприлюднити висновки робочої групи і Міжвідомчої комісії та проінформувати наших міжнародних партнерів та ініціювати проведення аналогічного розслідування відповідними країнами. В першу чергу таку ж відкритість має продемонструвати РФ", – наголосив Порошенко.

Секретар РНБО Олександр Турчинов, який керував робочою групою, наголосив – Держекспортконтроль не давав дозволу на постачання до КНДР жодних товарів військового призначення – виключена навіть можливість цього. На засіданні високопосадовці наголосили: Україна дотримується взятих на себе міжнародних зобов'язань.

Нагадаємо, 14 серпня The New York Times розмістила публікацію, в якій стверджувалося, що успіхи Північної Кореї у випробування міжконтинентальної балістичної ракети стали можливі завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, найімовірніше – з українського заводу. У цій публікації видання посилається на думку експерта Майкла Еллемана, який, за інформацією в ЗМІ, брав участь у програмах з роззброєння і демонтажу застарілих російських ракет, а його дружина Тетяна раніше була сфотографована в російській формі.

Сам експерт пізніше заявив, що журналісти зробили неправильні висновки з його слів. Майкл Еллеман запевнив, що не звинувачував Україну в подібних діях, а сам не є прихильником Росії, хоча звідти родом його дружина. Після чого видалив свої облікові записи в соціальних мережах.

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Порошенко перевірив боєздатність ППО на Кіровоградщині

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерт: Захід влаштовує поточний стан конфлікту на Донбасі
Наступний матеріал
Українська тепер лунатиме і в Луганську: як у Бахмутівці нову телерадіостанцію відкрили
Loading...