Twitter

"Сумніваюся, що КНДР цього досягла самостійно": Клімкін закликав до міжнародного розслідування ракетної програми КНДР

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що українці не могли сприяти КНДР у її ракетних програмах, та закликав до міжнародного розслідування з метою знайти відповідальних

  Відповідну заяву міністр закордонних справ зробив у коментарі The New York Times після публікації виданням статті "Tracing Success of North Korea to Ukraine Plant" ("Відстеження успіху Північної Кореї до українського заводу").

  "Мене занепокоїли припущення у вашій статті про те, що Україна могла постачати ракетні технології в Північну Корею", – наголосив Клімкін.

  На його думку, у статті йдеться про те, що Північна Корея використовує двигун під назвою RD-250, потім підтверджено, що RD-250 був розроблений у Російській Федерації, але врешті зроблено висновок, що витік технології пов'язаний з Україною, однак жодних свідчень для підтвердження заяв надано не було.

  "Як міністр закордонних справ України, а також навчений аерофізик, я хочу сказати, що моя країна не могла брати участь у наданні допомоги ракетній програмі Північної Кореї", – підкреслив Клімкін.

  Міністр також пояснив, що виробничі лінії для розробки цих видів ракет в Україні були зняті з експлуатації у 1992 році.

  "Експертиза не може бути проведена в головах нечесних вчених. Інструкції знаходяться в комплексних посібниках, замкнених на особливо секретних об'єктах, що охороняються нашими силами безпеки. Не лише для злочинців було б практично неможливо отримати доступ до цих посібників, а й будь-які зусилля не могли залишитися непоміченими нашим урядом", – вважає Клімкін.

  За словами міністра, Північна Корея не могла досягти успіхів у своїх ракетних програмах без допомоги ззовні. Він закликав до міжнародного розслідування з метою ідентифікувати відповідальних.

  "Але я сумніваюся, що Північна Корея могла б досягти того, що вона зробила, без сторонньої допомоги. Тепер світове співтовариство має об'єднатися, щоб провести міжнародне розслідування з метою дізнатися, хто несе за це відповідальність", – резюмував він.

  Нагадаємо, що раніше американська газета The New York Times, посилаючись на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та засекречені оцінки американських спецслужб, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям з "чорного ринку" потужних ракетних двигунів, ймовірно, від українського джерела, а саме заводу "Південмаш", який у минулому пов'язаний з російською ракетною програмою.

  Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов спростував цю інформацію, наголосивши, що ця антиукраїнська кампанія спровокована російськими спецслужбами для прикриття своєї участі в північнокорейських ядерних та ракетних програмах.

  У державному підприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" заявили, що не мають жодних зв'язків із ракетними програмами Корейської Народно-Демократичної Республіки.

  Попередній матеріал
  Мільярдні збитки: з понад 100 держпідприємств тільки п'ять прибуткові – Нефьодов
  Наступний матеріал
  До Дня Незалежності відбудуться оглядові екскурсії до ВР
  Loading...

  У Держдепі США прокоментували чутки про постачання Україною ракетних двигунів до КНДР

  Північна Корея може самостійно виготовляти ракетні двигуни – розвідка США

  Експерт уточнив: Ракетні двигуни КНДР могла поставити й Росія

  Скандал щодо поставок ракет у КНДР – коментар Державного космічного агентства

  Турчинов прокоментував чутки про поставки Україною ракетних технологій до КНДР

  Ракети КНДР можуть досягнути материкової частини США, але говорити про ядерну війну рано – ЦРУ