Космічна галузь в Україні
Космічна галузь в Україні http://wartime.org.ua

Скандал щодо поставок ракет у КНДР – коментар Державного космічного агентства

Самостійно жодних поставок двигунів Україна не виконувала, утім, є певні нюанси щодо колишньої співпраці у галузі з РФ

Україна не постачала і не могла постачати до Північної Кореї ракетні двигуни та ракетні технології . Цю інформацію надали в Державному космічному агентстві, передає "5 канал". 

В агентстві не виключають, що двигуни Північній Кореї могла надати Росія.

"Такі двигуни не випускались в Україні до 2001 року. Ці двигуни активно використовувалися у проектах "Циклон-2" та "Циклон-3". Ці ракети виготовлялися на "Південмаші" в інтересах Росії. Самостійно жодних поставок двигунів Україна не виконувала. Усі підстави у Росії, знаючи про її дружні стосунки з Кореєю, могли бути для постачання туди двигунів та ракет", - відзначив в.о. Голови Державного космічного агентства Юрій Радченко.

Своєю чергою прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав інформацію про причетність державного підприємства "Південмаш" до ракетної програми КНДР провокацією проти України.

Заяву чільник уряду зробив під час робочої поїздки у Дніпро, коментуючи статтю у The New York Times про причетність України до поставки комплектуючих балістичних ракет до Північної Кореї.

"Я вважаю, що це абсолютно чітка провокація проти України. Я повністю спираюся на заяву секретаря Ради національної безпеки і оборони, і самого "Південмашу", що такого не було у природі. Я вважаю, що це є неможливим, принаймні, глибоко переконаний у тому, що це абсолютна провокація по відношенню до України. Цього не має і не могло бути", – наголосив прем'єр. 

Українське Міністерство закордонних справ має ініціювати розслідування так званого "ракетного скандалу" навколо України. Зокрема, варто було б з’ясувати, як Північна Корея змогла швидко розвинути свою ракетно-космічну програму, і чи допомагала у цьому Росія чи Китай. Таку думку висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, передає "5 канал".

"У даній ситуації Міністерству закордонних справ варто було б запропонувати світовій спільноті, та в першу чергу США, провести дослідження про те, як у нас в Україні, так і цілому світі, яким чином Північна Корея змогла розвинути свою ракетно-космічну програму, чи є тут якесь китайське коріння чи ні, чи є російське, бо ці дві країни підтримували та підтримують тісний зв’язок із КНДР", – зазначив Горбулін. 

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов прокоментував чутки про поставки Україною ракетних технологій до КНДР. 

Попередній матеріал
Незламні герої: мережі сколихнув тизер до українського фільму "Кіборги" – відео
Наступний матеріал
Експерт про роботу детективів НАБУ: "Їм доводиться доволі тяжко"
Loading...