Борис Санін / Facebook

Експерт про роботу детективів НАБУ: "Їм доводиться доволі тяжко"

За словами члена Ради громадського контролю при НАБУ, наразі агентство здійснює 371 кримінальне провадження

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" член Ради громадського контролю при НАБУ Сергій Миткалик розповів про труднощі в роботі детективів НАБУ та повідомив про те, що наразі НАБУ здійснює кілька судових проваджень проти НАЗК. 

"Наскільки мені відомо, зараз НАБУ здійснює кілька судових проваджень проти працівників НАЗК. Зараз це на стадії досудового розслідування. Які результати, я думаю, буде відомо, або коли вони будуть передані до суду, або  завершиться досудове розслідування. Говорити рано про це. Треба чекати результатів і вже дивитися, що буде далі", - розповів Сергій Миткалик.

За словами Сергія Миткалика, обсяг роботи у працівників НАБУ значний, оскільки розслідування стосуються високопосадовців та економічних злочинів.

"Ми аналізували всі показники, всю діяльність, яка оприлюднена в піврічному звіті за 2017 рік НАБУ, ми аналізували всі показники, які в цьому звіті висловлені. Хочемо сказати, що НАБУ здійснює достатньо важку та вагому роботу, воно здійснює 371 кримінальне провадження. Якщо враховувати кількість представників слідчих саме детективів – це 168, то по суті на одного детектива припадає понад два провадження. Враховуючи те, що НАБУ розслідує злочини проти високопосадовців, враховуючи те, що це економічні злочини, а не крадіжка телефону – це значний обсяг. Тому працівникам НАБУ доводиться доволі тяжко і враховуючи ситуацію в судах – взагалі сумно. Як ми бачимо, за півріччя 2017 року детективи змогли пред'явити підозру, це найперше в історії незалежної України, трьом високопосадовцям – голові Національної фіскальної служби  Роману Насірову, голові рахункової палати Миколі Магуті і голові центральної виборчої комісії Охендовському. Ми маємо станом на сьогодні 219 пред'явлених повідомлень про підозру. З них 112 вже скеровано до суду. Тобто цей проміжок роботи зібрання доказів і доведення вини з проведення досудового розслідування і передання до суду – детективи роблять вправно. Далі детективи стикаються із роботою з судами. Це – найважча робота", – додав експерт.  

Попередній матеріал
Скандал щодо поставок ракет у КНДР – коментар Державного космічного агентства
Наступний матеріал
Удар по економіці України: чим загрожує "Керченська забудова" окупантів
Теги:
Loading...

У НАБУ відкрили три кримінальні справи проти НАЗК

Збитки у 20 млрд: у НАБУ розповіли про корупцію на держпідприємствах – інфографіка

НАЗК, внутрішня політика та затримання людей у Криму – "Час. Підсумки дня"