НАБУ детективи фото із соцмереж

Збитки у 20 млрд: у НАБУ розповіли про корупцію на держпідприємствах – інфографіка

У полі зору детективів, зокрема, близько 50 держпідприємств, більшість із яких за розміром активів входять до ТОП-100 держкомпаній за версією Мінекономрозвитку

Детективи НАБУ розслідують понад 100 проваджень, що стосуються корупції на державних підприємствах (ДП). Про це повідомляє прес-служба Бюро.

"Більшість злочинів пов’язана з розкраданням майна та коштів державних підприємств, закупівлею товарів та послуг за завищеними цінами, постачанням продукції через посередників за цінами, значно меншими від ринкових", – повідомили антикорупційники.

Так, у полі зору НАБУ – близько 50 держпідприємств, більшість із яких за розміром активів входять до ТОП-100 державних компаній за версією Мінекономрозвитку. В Антикорупційному бюро попередньо оцінюють збитки, завдані цим підприємствам внаслідок корупційних дій, у понад 20 мільярдів гривень.

"Станом на 30 червня 2017 року детективи Національного бюро та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 32 справи щодо корупції на ДП. Сукупний розмір предмета злочину у цих справах сягає 2,4 млрд грн. Найчастіше детективи виявляють випадки корупції на підприємствах паливно-енергетичного, військово-промислового, аграрно-промислового комплексів і транспортної галузі", – відзначається у повідомленні.

Також у НАБУ зазначили, що більшість корупційних злочинів на підприємствах державної та комунальної власності відбуваються за участі керівного складу. "Причинами протизаконних дій топ-менеджерів ДП є комплекс безкарності, прогалини у законодавстві, які ускладнюють доведення складу економічних злочинів, а також недосконалий процес призначення на керівні посади", – кажуть детективи.

Так, з-поміж понад 200 осіб, яких НАБУ підозрює у корупції, кожен шостий є керівником державного або комунального підприємства.

"Хотілося б сказати всім, хто займається корупцією на державних підприємствах: цей сектор у зоні нашої постійної уваги, і наша увага збільшуватиметься", – прокоментував ситуацію директор НАБУ Артем Ситник.

Нині ж унаслідок розслідувань детективів НАБУ та прокурорів САП за час їх діяльності державі відшкодовано більше 135 мільйонів грн збитків, завданих корупційними злочинами. Ці кошти повернуті безпосередньо на рахунки державних підприємств, а також конфісковані за рішенням суду.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пачка грошей за український дуб: керівництво лісгоспу Черкащини викрито на хабарі у 224 тис. грн – фоторепортаж

/
/
/
/
Ліс-кругляк
/
Ліс-кругляк
/
/

Попередній матеріал
"Собаки брешуть, караван іде": у Польщі декомунізують 1000 назв
Наступний матеріал
У "Київенерго" озвучили нові тарифи на гарячу воду та опалення
Loading...