bvdfan.livejournal.com

"Захід-2017": Латвія і Польща не виключають можливі провокації й загрози з боку РФ

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич побоюється, що військові літаки Росії можуть "випадково" увійти в повітряний простір республіки

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич не виключає провокацій під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017". Про це він заявив на телеканалі LNT, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Delfi.

За словами Рінкевича, у процесі навчань "Захід-2017" Латвії варто бути готовою до можливих провокацій. Причому спочатку вони можуть видаватися випадковою подією. Він додав, що потім ці "випадкові події" можуть вилитися в повномасштабну кризову ситуацію в країні.

Водночас глава МЗС висловив переконання, що йдеться не про прямий військовий напад на країну, і прямої загрози для Латвії немає, оскільки у країні розміщений контингент НАТО. Але окремі спроби "прощупати" систему оборони можуть вестися. Наприклад, військові літаки Росії можуть "випадково" увійти в повітряний простір Латвії, вважає міністр.

Польща зі свого боку побоюється, що РФ після завершення навчань може залишити частину військ і техніки у Білорусі. Про це зазначив заступник міністра національної оборони Польщі Міхал Дворчик в ефірі Польського радіо.

"Дійсно, фактом є те, що Росія вже багаторазово використовувала подібні ситуації для досягнення різних політичних цілей. Тому обгрунтованими можуть бути побоювання, якщо аналізувати політику Російської Федерації упродовж останніх років, що й цього разу вона бажатиме це зробити. Однією з можливостей, яка береться до уваги, є залишення, тобто невиведення усіх підрозділів й усієї техніки з території Білорусі", – заявив Дворчик.

Міхал Дворчик вважає, що такий сценарій мав би негативний вплив на ситуацію в регіоні східної Європи.

Навчання батальйону НАТО в Латвії: як це було – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Британії через невідомий "хімічний туман" госпіталізували більш ніж 100 людей
Наступний матеріал
У Криму окупанти по сигналу бойової тривоги підняли всю авіацію
Loading...

Турчинов назвав незадекларовані агресором цілі навчань "Захід-2017"

Муженко про "Захід-2017": Росія може використати практику "іхтамнєт"

Тактика стримування й оборони: у Латвії батальйон НАТО провів "великі тренування"

Навчання батальйону НАТО в Латвії: як це було – фотогалерея

"Захід-2017": НАТО відправить своїх експертів для спостереження за навчаннями

"Захід-2017": ВР через загрозу нацбезпеці закликали звернутися до Лукашенка