http://novostipmr.com/

Військовий експерт назвав вірогідну причину навчань "Захід-2017" в Білорусі

Це буде тиск на Україну, на НАТО, країни Прибалтики, Польщу

Про таке в ефірі "5 каналу" сказав колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006–2010), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, коментуючи ініціативу президента РФ Володимира Путіна про російські ППО на кордоні Білорусі й Україні.

"У Росії є військовий потенціал для того, щоб організувати повномасштабне вторгнення. Це чітко треба уявляти. Але зараз на східних і не тільки східних кордонах нашої держави, де стоять російські війська, а це північно-східний напрям, південно східний, з Криму – південний, і південно-західний – це Придністров’я, не сформовано поки що відповідну ударну групу для початку широкомасштабної війни", – наголосив генерал.

Він продовжив: "Але, які відомо, росіяни планують спільно з Білоруссю проводити ці навчання з 14 по 20 вересня і на той час можливість формування відповідного угрупування у них є. Відповідно, ті 13 тисяч, які офіційно за міжнародними угодами можуть зайти, не повинні нас вводити в оману, тому що на навчання будуть всі зосереджені, а потім може бути рішення Путіна про раптову перевірку, – як це було в 2014 році в Криму, а потім була анексія... Тобто зараз складається така ситуація, що вони це можуть зробити. Це, як мінімум буде тиск на Україну, на НАТО, країни Прибалтики, Польщу, а якщо буде прийнято Путіним чинне рішення, то складається можливість для початку в тому числі і широкомасштабних дій, якщо буде сформовано таке угрупування, а вони це планують".

Романенко також вважає, що поки що Путіну було не вигідно починати широкомасштабну війну у зв'язку з тим, що Україна зміцніла і у росіян були втрати. "У 2018 році будуть перевибори в РФ, і як відомо, під цей час потрібна хоч маленька, але перемога, можна і в маленькій війні. І це треба враховувати, бо Путін має підійти до цих виборів з якимось активом", – підсумував Романенко.

Попередній матеріал
У недобудові Дніпра сталася стрілянина: одна людина загинула, двох поранено
Наступний матеріал
Не стримуючи сліз: як проводжали в останню путь бійця "Вову зі Львова"
Loading...

Білорусь видала Росії зниклого напередодні активіста

У Білорусі зник російський опозиційний активіст, який критикував діяльність Путіна

Посол: Білорусь не стане майданчиком для нападу РФ на Україну, але тривога є

Грібаускайте: РФ може використовувати Білоруську АЕС як зброю

Під час навчань "Захід-2017" США подвоять кількість винищувачів місії НАТО в Литві

До Білорусі на "Захід-2017" прибули перші підрозділи ЗС Росії