Петро Порошенко та Олександр Лукашенко
Петро Порошенко та Олександр Лукашенко прес-служба Президента України

В гості до сусіда: про що домовились Порошенко з Лукашенком у Білорусі

За два місяці товарообіг між Україною та Білоруссю збільшився на 40%

Після відвідин Чорнобильської АЕС український та білоруський президенти Петро Порошенко та Олександр Лукашенко вирушили в білоруську частину 30-кілометрової зони відчуження. Подробиці про це розповів кореспондент "5 каналу" Максим Волобоєв, який нині в Гомельській області.

В Україні Лукашенко запевняв, що білоруси якщо і зайдуть в Україну, то лише на тракторі. І схоже, що це відбудеться найближчим часом. У Білорусі відбулись перемовини лідерів країн щодо низки економічних питань, і вони були дуже плідні. Про це заявили обидва президенти.

Вони прибули на вертольоті з Чорнобильської зони до прикордонної Гомельської області Білорусі. Це селище Лясковичі, де розташована резиденція Лукашенка. Тут у Свято-Михайлівській церкві вони вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Після цього вже перейшли до зустрічі тет-а-тет. Говорили переважно про економіку.

Президент України заявив, що товарообіг між Україною та Білоруссю збільшився на 40%. Порошенко зауважив, що це підсумки торгівлі лише за останні два місяці, тож на часі й спрощення процедур перетину кордону: "І українці купують білоруські харчові товари, білоруські автомобілі та трактори, нафтопродукти. І білоруси купують продукцію сільського господарства, кормову продукцію, продукцію хімічної промисловості, чорної металургії… Сьогодні ми домовилися про те, що зробимо легше і поїздки один до одного… Кордон повинен бути символом дружби, символом миру".

Про що таки домовились лідери України та Білорусі – дивіться у включенні:

Попередній матеріал
Волинські ліси під загрозою: що заважає лісникам врятувати тисячі гектарів дерев
Наступний матеріал
Навіть їдальню довелось зробити напівбліндажем: окупанти провокують бійців АТО на Луганщині
Loading...