Сосни
Сосни 5 канал

Волинські ліси під загрозою: що заважає лісникам врятувати тисячі гектарів дерев

На Волині лише за рік площі знищених комахами дерев зросли з 1 тис. до 6 тис. тисяч гектарів

Волинські ліси можуть зникнути через комах-короїдів. Шкідники стрімко створюють свої колонії і швидкими темпами знищують здорові дерева. Феромонні пастки, які мають вберегти від короїдів хвойні, не справляються зі своєю функцією. Екологи та лісівники кажуть, що врятувати ліс може санітарна вирубка уражених дерев. Проте до червня на неї діє заборона.

Масштаби нашестя короїдів добре видно з висоти пташиного польоту. На Волині лише за рік площі знищених комахами дерев зросли з 1 тис. до 6 тис. гектарів. Уражені шкідниками хвойні всихають і стають розплідниками для цілих колоній комах.

"Ми виділили п'ять небезпечних (видів – 5.UA), а з них найактивніший – це верхівковий короїд. Саме цей вид проявив себе так, як ніколи до цього ніде себе не проявляв. Він став видом агресивним, активним, який атакує вже й здорові дерева", – звітує старший науковий співробітник НДІ лісового господарства Василь Бородавка.

Селяться шкідники переважно на соснах. На одній – до 15 тис. комах, що здатні за кілька місяців знищити здорове дерево. До того ж, шкідники розносять небезпечний грибок.

Науковці кажуть: за лічені дні розпочнеться нова хвиля розселення цих комах. Щоб убезпечити дерева від шкідника, лісівники застосовують такі собі феромонні пастки. Та це, зізнаються фахівці, не вбереже хвойні від колоній короїдів. Найдієвіший метод боротьби – це санітарні вирубки дерев. Однак, до середини червня це забороняє закон.

Нині на Волині в зоні небезпеки майже 50 тис. гектарів хвойних – стверджують лісівники. Тому вони хочуть ініціювати якнайшвидше скасування заборони на санітарні вирубки, щоби встигнути врятувати ще здорові дерева.

Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
Обшуки у компанії "Укргазвидобування": СБУ ловить чи то "піратів", чи шпигунів
Наступний матеріал
В гості до сусіда: про що домовились Порошенко з Лукашенком у Білорусі
Loading...