Президенти України та Білорусі, ЧАЕС
Президенти України та Білорусі, ЧАЕС 5 канал

Візит двох президентів до зони відчуження: які обіцянки лунали з боку Білорусі

Президент Білорусі запевнив: "Ми будемо працювати тільки в ім'я миру"

У середу, 26 квітня, Президенти України та Білорусі Петро Порошенко та Олександр Лукашенко взяли участь у заходах на ЧАЕС з нагоди 31-х роковин аварії на атомній електростанції.

Зазначимо, що Лукашенко приїхав до Чорнобиля невипадково. Після аварії на ЧАЕС радіація саме уразила понад 10% української території та частину територію Білорусі. Більше 3 мільйонів людей постраждали унаслідок аварії на ЧАЕС. Із них понад 500 тисяч – діти. Таку цифру озвучив Петро Порошенко під час візиту до зони відчуження.

Як зауважив Президент України, новий  безпечний конфаймент над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС введуть в експлуатацію вже в листопаді.

"У листопаді поточного 2017 року ми плануємо введення цього конфайменту в експлуатацію. Це дасть можливість безпечно проводити роботи всередині. І я хотів би відмітити той факт, що під час проведення робіт, у тому числі - і над саркофагом, і всередині жоден працівник не отримав статусу ліквідатора, не отримав небезпечної дози радіації", – наголосив Петро Порошенко.

Своєю чергою президент Білорусі Олександр Лукашенко відзначив, що раніше відвідав зону відчуження більше 20 років тому і тепер багато чого тут змінилося. Зокрема, він був задоволений тим, що четвертий енергоблок накрили надійним покриттям.

Також Олександр Лукашенко звернувся до українського народу. Що саме він сказав – дивіться у відео:

Попередній матеріал
У Мінську почалося засідання Тристоронньої контактної групи
Наступний матеріал
СБУ проводить обшуки у Dragon Capital – Гройсман доручив розібратися
Loading...