Дзвін по Чорнобилю
Дзвін по Чорнобилю 5 канал

Дзвін по Чорнобилю: Сьогодні Україна згадує 31-у річницю Чорнобильської трагедії

У дзвони проти ночі били 31 раз – саме стільки років минуло з дня аварії на ЧАЕС

26 квітня українці згадують 31-у річницю Чорнобильської трагедії – однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Рівно о 01:23 у столиці над Меморіальним курганом Героїв Чорнобиля пролунав дзвін. Саме в цей час стався вибух на ЧАЕС, нагадує "5 канал".

У дзвони били 31 раз – стільки років минуло з дня аварії. Щороку в церкві Архангела Михаїла проводять поминальний молебень за загиблими.

На Меморіальному кургані розміщені таблички з 35 прізвищами тих, хто першим зайшов до палаючого енергоблоку. Усі вони загинули від великої дози радіації. Загадати їх прийшли інші ліквідатори, родичі та переселенці.

"Прийшов просто віддати шану тим хлопцям, яких з нами сьогодні немає. Віддати шану, і на душі якось легше стає. Тому я кожен день сюди приходжу. Це для мне закон", – каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Іван Кузьмін.

"Люди, які загинули найпершими, потрапили у 6-ту клініку, потім їх поховали у Москві. Можливо, станційники (працівники станції) і знали, з чим мають справу, а от пожежники – не знали, що роблять. Прийшов сюди, аби згадати тих людей, що перші зробили крок туди і втратили життя майже одразу. Це того вартувало. І раз на рік можна це робити", – додає інший ліквідатор аварії Вадим Аміров.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Доза радіації, що потрапили у повітря, була у 40 разів більшою, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі.

Щоб запобігти викидам радіації, до кінця 1986 року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним "саркофагом". Його будували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів. Після цього  Чорнобильську АЕС знову запустили. Однак через нові періодичні аварії станцію довелося зупинити. Це зробили у 2000-му. Торік на зруйнований блок насунули новий саркофаг. Будували конфаймент фахівці із трьох десятків країн.

Додамо, що цього тижня "5 канал" розпочав серію спецпроекту "Відлуння Чорнобиля".

Уже сьогодні, у третій серії дивіться репортаж з центрального залу здавалося б давно зупиненого ядерного реактора та слідкуйте за одним днем із життя працівника ЧАЕС. Не проґавте - ексклюзивно у "Часі новин" на "5 каналі".

Попередній матеріал
Загострення на Сході: загинули троє українських бійців, є поранені – штаб
Наступний матеріал
"Біль не вщухає": ліквідатори ЧАЕС вшанували пам'ять полеглих друзів та побратимів
Loading...