Ліквідатори ЧАЕС
Ліквідатори ЧАЕС Facebook/Володимир Гройсман

"Біль не вщухає": ліквідатори ЧАЕС вшанували пам'ять полеглих друзів та побратимів

Сьогодні Україна згадує 31-шу річницю Чорнобильської трагедії

Рівно о 1:23 над Меморіальним курганом Героїв Чорнобиля у столиці пролунав дзвін. Саме в цей час стався вибух на ЧАЕС. У дзвін ударили 31 раз, щоб нагадати скільки минуло років від дня аварії, передає "5 канал".

Щороку в церкві Архангела Михаїла біля Меморіального кургану Героїв Чорнобиля проводять поминальний молебень за загиблими. Цієї ночі згадати усіх, хто пожертвував своїм життям. Вшанувати пам'ять полеглих зібралися понад півсотні людей – ліквідатори, родичі померлих та переселенці.

Іван Кузьмін приходить до Меморіального кургану Героїв Чорнобиля щороку. Для нього це не просто традиція. "Прийшов просто віддати шану тим хлопцям, яких з нами сьогодні немає. Віддати шану, і на душі якось легше стає. Тому я кожен день сюди приходжу. Це для мне закон", - каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Іван.

Коли стався вибух на станції Іван саме був на зміні. Йому дозволили прийти побачитися з родиною, а потім він знову повернувся на ЧАЕС. "Відсікали третій від четвертого енергоблок, ставили заглушки. А потім хлопці відкачували на турбінах водень, увесь цей бруд", – каже Іван Кузьмін.

Чорнобиль молебень
Чорнобиль молебень5 канал

Віктор Васильович на меморіалі знаходить табличку з іменем старого друга – кладе квіти та свічки. Серед прізвищ на табличках він знає кожного - працювали разом, дружили, були сусідами: "Ситников Анатолій – начальник зміни блоку, Шашинок Володя, Шаповалов Анатолій – це мій добрий знайомий".

Загалом на Меморіальному кургані 35 прізвищ тих, хто першим зайшов до палаючого четвертого енергоблоку.

Щороку на нічний молебень приходить і Вадим Аміров. Він згадує як будував станцію, а потім рятував від пожежі. "Працював один день на вертолітному майданчику. Півдня вантажив пісок у Чорнобилі та півдня у Полісському", – пригадує Вадим.

Ліквідатори зізнаються – біль не вщухає, та й проблем щороку більшає. Зокрема, вони скаржаться – пенсії низькі і ліків в аптеках не вистачає. "Прийшов до аптеки – опинився один аналог і тільки одна упаковка. Це серцеві, а від тиску – в чергу ставлять", – розповідає ліквідатор аварії Вадим Аміров.

Ще один ліквідатор Віктор Тимощенко додає: "Медикаменти дорогі. Лікуватися ми не спроможні. Ми сьогодні лікуємося народними засобами. То допомагає, то ні, проте самозаспокоєння – найбільший друг для наших братів".

Юлія Божко, Олена Сорокіна, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Додамо, що цього тижня "5 канал" розпочав серію спецпроекту "Відлуння Чорнобиля".

Попередній матеріал
Дзвін по Чорнобилю: Сьогодні Україна згадує 31-у річницю Чорнобильської трагедії
Наступний матеріал
"Відчути запах пороху": як у школярів урок проходить на справжньому полігоні
Loading...