Порошенко, 31 річниця ЧАЕС
Порошенко, 31 річниця ЧАЕС 5 канал

Новий конфаймент над блоком ЧАЕС введуть в експлуатацію у листопаді – Порошенко

Ця споруда здатна захистити працівників від отримання небезпечної дози радіації

Новий безпечний конфаймент над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС введуть в експлуатацію вже в листопаді. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час заходів з нагоди 31-х роковин аварії на атомній електростанції, передає "5 канал".

За словами Порошенка, ця споруда здатна захистити працівників від отримання небезпечної дози радіації.

"У листопаді поточного 2017 року ми плануємо введення цього конфайменту в експлуатацію. Це дасть можливість безпечно проводити роботи всередині. І я хотів би відзначити той факт, що під час проведення робіт, у тому числі й над саркофагом, і всередині жоден працівник не отримав статусу ліквідатора, не отримав небезпечної дози радіації", – наголосив Петро Порошенко.

Президент також висловив вдячність міжнародним партнерам за підтримку в будівництві конфаймента.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Доза радіації, що потрапила у повітря, була у 40 разів більшою, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі.

Щоб запобігти викидам радіації, до кінця 1986 року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним "саркофагом". Його будували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів. Після цього  Чорнобильську АЕС знову запустили. Однак через нові періодичні аварії станцію довелося зупинити. Це зробили у 2000 році. Торік на зруйнований блок насунули новий саркофаг. Будували конфаймент фахівці із трьох десятків країн.

Зазначимо, що сьогодні Україна згадує 31-шу річницю Чорнобильської трагедії.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Окупанти гатять із мінометів та БМП: бійці ведуть активний вогонь у відповідь
Loading...