5 канал

"Загроза вторгнення є завжди": військовий прокоментував ініціативу Путіна про російські ППО в Білорусі

Російські ППО у Білорусі можуть становити загрозу не тільки для України, а й для Польщі та країн Прибалтики

Колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006–2010), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко прокоментував для 5.UA ініціативу президента РФ Володимира Путіна про російські ППО на кордоні Білорусі й Україні.

На думку експерта, таким чином Путін розширює ударні і розвідувальні можливості ЗС РФ. "Путін хоче за рахунок договору з Білорусю вирішувати і розширювати свої військові можливості. В даному випадку йдеться про розташування елементів системи своєї протиповітряної оборони на території Білорусі. За рахунок цього віддаляється від кордонів РФ можливість розвідки, тобто з півночі для України, а для Польщі і Прибалтики – ці сходу. Тобто розширюються можливості для російської розвідки, а також можливості застосування ударної зброї. Тобто ППО, авіаційні комплекси перехвату, зенітні ракетні комплекси, засоби електронної боротьби віддаляються від кордонів Росії у бік заходу", – сказав Романенко.

Він також сказав, що розміщення російських ППО в Білорусі може означати для України: "Розширюється так зване "поле правління", тобто можливості ППО покращуються, але покращуються і засоби по наведенню своїх літаків, ударної, штурмової авіації. Тобто вони можуть краще наводити з півночі на територію Україним і на Польщу і Прибалтику зі сходу. Крім того, фактично Білорусь буде інтегрована в загальну систему ППО, яка управляється з відповідного командного пункту в Москві. Таким чином Путін розширює можливості своїх Збройних сил", – сказав Романенко.

Він додав: "За місяць буде формуватися велике угрупування за рахунок навчань. А також як вони завжди проводять раптові перевірки. І це дає можливість на стратегічному рівні здійснювати, по-перше тиск, а по-друге, при необхідності провести операції, такі як були в Криму – анексія Криму, – чи захоплення території суміжних держав, таких як Україна, Польща та країни Балтії". Романенко також сказав, що за рахунок навчань Путін заведе в Білорусь свою техніку, потім там її залишить і вона буде залишатися в речимі бойового чергування.

На запитання, чи є загроза реального вторгнення: "Загроза є завжди з боку Російської Федерації. Нам треба готуватися до гірших сценаріїв".

Романенко також сказав, що Україна, безумовно, має реагувати на такі "ініціативи" Путіна: "Нам треба реагувати, що фактично і робиться". Експерт також вважає, що Україна має реагувати дипломатично і вказувати на такі дії Путіна американським партнерам. 

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи проект закону, який дозволить Росії використовувати свою ППО на кордонах Білорусі, зокрема з Україною. Текст законопроекту оприлюднений на сайті Держдуми.

Як повідомляв 5.UA, журналіст припустив, що означає переміщення техніки РФ біля кордонів України

Дивіться також фотогалерею за темою:

Ревіння моторів і сталеві нерви: Як у зоні відведення розгорнулася "танкова битва" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Збільшення зарплати військовим у АТО: Полторак підписав наказ
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляція завершена
Loading...

У "ДНР" з подачі кураторів РФ захотіли відкрити "диппредставництво" у Франції – Тимчук

"Відпрацьовують сценарій": журналіст припустив, що означає переміщення техніки РФ біля кордонів України

У 2018 році Росія піде з Донбасу – Гримчак