Білорусь відправила на Донбас допомогу
Білорусь відправила на Донбас допомогу 5.ua

Уперше з часів агресії: Білорусь відправила на Донбас перший гумконвой

У складі конвою - майже 60 тонн вантажів

Уперше від початку бойових дій на сході України Білорусь надсилає на Донбас гуманітарний конвой. Таку ініціативу виявив персонально білоруський президент, передає "5 канал". 

Як стало відомо, чотири вантажівки перетнули кордон з Україною у понеділок, 12 червня, близько 6:00 ранку і вже дісталися Києва. У складі вантажу - 4000 пакетів із продуктами і засобами гігієни.

"Товари, що входять у склад гуманітарного вантажу – вітчизняного виробництва. Вони пройшли відповідну оцінку якості", - розповів заступник міністра з надзвичайних ситуацій Білорусі Олександр Худолєєв.

Як стало відомо, допомогу укомплектують і перевантажать у машини Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Тільки тоді 58 тонн білоруської допомоги попрямують до Донецької та Луганської областей. Роздаватимуть її мешканцям як контрольованих Україною територій, так і окупованих - обабіч лінії розмежування. Там, де товари першої потреби найнагальніші.

"Гуманітарна допомога буде доставлена по обидві сторони конфлікту. Чому? Тому що на думку голови нашої держави – у конфлікті завжди найбільш вразливими сторонами є діти та старенькі", - каже посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Українська сторона реагує гідно. "Якщо б наші білоруські партнери виявили бажання навіть стовідсотково передати гуманітарний вантаж на неконтрольовані території - жодних заперечень з боку української влади не було б", - переконує Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. 

Нагадаємо, у квітні Президент України Петро Порошенко заявив, що ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Черговий випадок ботулізму: У Запоріжжі трьох жінок шпиталізували до реанімації
Наступний матеріал
Захисники Авдіївки розповіли про тактику ворога – "вогневу карусель"
Loading...

США мають намір виділити Україні щонайменше $560 млн допомоги

Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України – Порошенко

Лукашенко аргументував "хороші відносини" Білорусі з РФ: "На Заході ми нікому не потрібні"