Російські навчання
Російські навчання volyninfo.com

"Захід-2017": Росія надасть доступ спостерігачам НАТО лише у "день відвідувача"

РФ зголосилась надати двом спостерігачам НАТО обмежений доступ під час проведення навчань "Захід-2017" у Білорусі

Росія перешкоджає належному міжнародному спостереженню за масштабними військовими навчаннями "Захід-2017". Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенбер, передає видання The Wall Street Journal. 

"Ми закликаємо Росію повною мірою виконувати міжнародні зобов’язання. Це важливо тому, що зі збільшенням військової активності біля наших кордонів ми потребуємо більшої прозорості, передбачуваності і, звісно ж, потребуємо запобігання інцидентам. А якщо вони вже трапилися, то запобігання їх виходу з під контролю" – наголосив Столтенберг.

Як стало відомо, Росія зголосилась надати двом спостерігачам НАТО обмежений доступ під час проведення навчань "Захід-2017" у Білорусі, що є порушенням міжнародних угод.

Зокрема, Віденський документ передбачає участь сторін у спостереженні за військовими навчаннями одна одної. Зазвичай НАТО запрошує російських спостерігачів на свої навчання, надаючи їм право спостерігати протягом кількох тижнів.

Однак у випадку навчань "Захід-2017", Росія запросила спостерігачів лише у так званий "день відвідувача". Білорусь своєю чергою дозволила п’ять "днів відвідувача", однак пересування спостерігачів у ці дні буде обмежене.

"Нинішня Росія пропонує менший доступ і прозорість, ніж Радянський союз в останні роки холодної війни" – прокоментував Ян Лессер, директор брюссельського офісу "Фонду Маршалла".

Як повідомляв 5.UA, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі.

У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

Навчання РФ "Захід 2017" пройдуть в Білорусі з 14 по 20 вересня. У НАТО не виключають ймовірності російського вторгнення у Балтійські держави, тож заявили, що Альянс посилить присутність на східному фланзі через російський "Захід-2017".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"В очах людей – сльози та відчай": що побачив Порошенко на лінії окупації Росією Південної Осетії – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Іраку штурмом взята остання "цитадель ІДІЛ"
Наступний матеріал
У центрі Івано-Франківська з мисливської рушниці підстрелили людину
Loading...