Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг wsj.com

Росія використовує великі військові навчання як прикриття для воєнних дій – генсек НАТО

Захід занепокоєний, що майбутні масштабні спільні військові навчання Росії і Білорусі мають на меті спровокувати Альянс і випробувати його обороноздатність

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг знову закликав Росію до повної відкритості в інформуванні про навчання. Він нагадав, що Росія має звичку використовувати "дірки" в міжнародних домовленостях, щоб уникати міжнародного спостереження та знижувати чисельність військ, що беруть участь у навчаннях, повідомляє "Радіо Свобода".

"Ми вже бачили раніше, що Росія використовує великі військові навчання як прикриття для агресивних воєнних дій проти своїх сусідів або як попередника таких дій. Так сталося з Грузією 2008 року, коли Росія вторглася до Грузії, так сталося і з Кримом 2014 року, коли вона незаконно анексувала Крим", – зазначив Столтенберг.

"Росія випробовує нас за кожної можливості. Перед нами постає дедалі агресивніша Росія, і ми маємо давати собі з цим раду. У цих навчаннях "Захід-2017" візьме участь "понад 100 тисяч російських і білоруських військових на кордонах НАТО. Тому союз має бути сильним", – заявив міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон. 

За домовленістю Організації з безпеки і співпраці в Європі, відомою як Віденський документ, країни-учасниці зобов'язалися обов'язково запрошувати спостерігачів від інших країн на навчання, в яких бере участь 13 тисяч військових чи більше. Росія і Білорусь твердять, що в навчаннях "Захід-2017", що мають відбутися 14–20 вересня, головно на білоруській території, має взяти участь тільки 12 тисяч 700 військових, тому участь іноземних спостерігачів не обов'язкова. Зокрема, від союзу НАТО запросили тільки трьох представників – у статусі запрошених чи гостей, а не як спостерігачів.

Наразі ціла низка західних урядів, політиків і військових командувачів дійшли однакового висновку, що в майбутніх російсько-білоруських навчаннях може взяти участь до 100 тисяч військових чи й навіть більше. За їхніми словами, для цього Росія називає окремі елементи фактично єдиних великих навчань низкою формально окремих навчань меншого масштабу, а також може залучити значну кількість військ у рамках окремо оголошених "раптових перевірок", що охоплюють цілі види чи роди військ або військові округи.

Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокояться, що Росія може використати навчання "Захід-2017" для агресивної розбудови своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну. 

Дивіться фото за темою:

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Харківщині впав одномоторний літак НАРП-1 – є постраждалі
Наступний матеріал
В Росії Полторака і Муженка звинуватили у геноциді та відкрили "справи"

Партнерство, впевненість, безпека: на Яворівському полігоні стартували навчання Rapid Trident-2017

"Захід-2017": Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках

Agile Spirit 2017: у Грузії стартують багатонаціональні навчання НАТО

Генерал армії США про маневри "Захід-2017": Немає причин вірити росіянам

"Захід-2017": Військові та техніка з РФ прибувають до Білорусі - фото, відео

Росія в окупованому Криму провела запуск крилатої ракети