5 канал

Танки Abrams та БМП Bradley: до Польщі прибуває техніка сил НАТО

Навчання збіглися з масштабними тренуваннями 100-тисячної російської армії в Білорусі. В Альянсі запевняють – це випадковий збіг

До Польщі прибула військова техніка НАТО. Усе в межах операції Atlantic Resolve, яку ухвалили у відповідь на російську агресію щодо України. Окрім бойових машин, прибудуть ще й кілька тисяч військових, повідомляє "5 канал". 

Зокрема, у складі стратегічного вантажу – потужні танки Abrams, розраховані на ведення бойових дій у різних умовах збройних конфліктів, бойові машини піхоти Bradley, самохідні артилерійські установки та військові вантажні автомобілі.

"Цифри говорять самі за себе. Сюди прибули 1087 одиниць різних видів техніки. Вони можуть виконувати завдання різної складності, що виникають на полі бою. Згодом, обладнання транспортуватиметься у західну частину Польщі, де розташовані бригадні бойові команди", – розповів Головнокомандувач ЗС Польщі Ярослав Міка.

Таку кількість військової техніки доправили в межах операції "Атлантичне рішення". Вона передбачає збільшення присутності військ Альянсу у Східній Європі. Її ухвалили в НАТО ще у 2015-му після агресивних дій Росії щодо України. США погодилися доправляти техніку та солдатів, а також проводити спільні масштабні військові навчання.

5 канал

Навчання збіглися з масштабними тренуваннями 100-тисячної російської армії в Білорусі. У НАТО твердять, що це суто випадковий збіг. До того ж, після вишколу в Польщі американські солдати поїдуть до інших країн НАТО, щоб викарбовувати військову майстерність.

"Ми прибули до Польщі в межах програми Atlantic Resolve. Протягом наступних дев'яти місяців проводитимемо спільні тренінги, а також навчання з нашими польськими союзниками", – коментує полковник Збройних сил США Дейв Гарднер.

Кількість військового устаткування – не остаточна. Впродовж кількох днів до Польщі доправлятимуть ще близько тисячі одиниць техніки. Прибудуть і бригади солдатів. Загалом – понад 3 тисячі. Згодом усі вони візьмуть участь у військових вишколах у різних країнах східної Європи та країн Балтії, що входять до складу НАТО.

Оксана Ткаченко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україну прибуло понад 60 тис. тонн вугілля зі США: усе, що відомо
Наступний матеріал
Нові платіжки за комірне у Києві: що змінилось та як сплачувати