5 канал

В Україну прибуло понад 60 тис. тонн вугілля зі США: усе, що відомо

Американський антрацит дещо дорожчий за вугілля з ПАР, однак на тарифах це не позначиться

Перший балкер з енергетичним вугіллям зі США прибув до України. Американське судно пришвартувалося в порту "Южний", на Одeщині. Про це повідомляє "5 канал".

На судні зі Сполучених Штатів в Україну доставили 62 тисячі тонн вугілля. На його розвантаження знадобиться приблизно три дні. З початку року це вже п’ятий балкер з імпортним антрацитом, але перший – самe з американським.

Як стало відомо, ціна контракту – 113 доларів за тонну. Це дорожче, ніж паливо з Південно-Африканської республіки, але на тарифи для населення це не вплине. Принаймні, у цьому запевняють в Центренерго. Саме ця державна компанія розподілятиме вугілля різними ТЕС.

"Українська енергетична система пройде осінньо-зимовий період. І це вугілля – це яскравий приклад диверсифікації поставок вугільної продукції, забезпечення енергетичної безпеки нашої держави", – запевняє в.о. генерального директора ПАТ "Центренерго" Олег Коземко.

5 канал

Загальна потреба в антрацитовому вугіллі для країни – близько 9 мільйонів тонн. Іноземні поставки компенсують лише частину, але це крок до диверсифікації поставок палива й крок у напрямку енергетичної незалежності від країни-агресора, додають у Міністерстві інфраструктури.

"Подивимось на країни Балтії, наприклад, які теж мали б можливість брати російський газ, але вони свідомо переходять на зріджений газ і постачальників з усього світу, зокрема зі США. Так, він дещо дорожчий, але вони впевнені, і ми маємо бути так само впевнені, що одного дня нам російський військовий з автоматом не скаже, що все – кінець", – заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

США підтримують ідею такої диверсифікації і надалі готові постачати енергетичні ресурси до України.

"Американське вугілля допоможе забезпечити теплом і світлом українські домівки… Американська сторона буде з готовністю підтримувати Україну на шляху побудови енергетичної безпеки, незалежно від того, це буде вугілля, нафта, газ, атомна енергія, чи будь-що інше", – зазначила посол США в Україні Марі Йованович.

До кінця вересня порт "Южний" прийме ще чотири судна з американським вугіллям. Загалом до кінця поточного року має надійти 700 тисяч тонн.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"

Перша партія вугілля зі США рушає з Балтимора в Одесу – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Горе-майстер": у Сумах чоловік під'єднав до газової колонки воду
Наступний матеріал
Танки Abrams та БМП Bradley: до Польщі прибуває техніка сил НАТО
Loading...