фото Думская

Американське вугілля: стали відомі подробиці контракту та початкова ціна

Найбільший експортер вугілля зі США розповів про поставки в Україну

В українській компанії "Центренерго" презентували угоду з американською компанією на постачання антрацитової групи вугілля. Перша партія має надійти в Україну на початку вересня. Про це повідомила кореспондент "5 каналу". 

За даними "Центренерго", таких домовленостей вдалося досягти після візиту Президента України Петра Порошенка до США. Після цього представники компанії відвідали щонайменше 5 вугледобувних компаній в Америці і обрали одну найкращу, на їхню думку. Такою виявилася компанія Xcoal Energy.

Саме ця американська компанія має надати Україні до кінця року 700 тисяч тонн вугілля антрацитової групи. Перша партія у 85 тисяч тонн має прибути в Україну вже у вересні. А до кінця вересня Україна отримає і другу партію – у 120 тисяч тонн.

Згодом, згідно домовленостей, щомісяця в Україну прибуватиме один або два човни з вугіллям.

"Наша компанія є найбільшим експортером вугілля зі США. Це перший випадок, коли енергетичне вугілля постачають в Україну. Ця угода дозволить забезпечити українських споживачів ресурсом, а нашій компанії – розширити свої можливості. Видобуте в Пенсильванії вугілля – безпечне і відповідає всім вимогам", – відзначає виконавчий директор компанії Xcoal Energy Ернір Трошер.

Наразі ціна на це вугілля не зафіксована. Перший човен Україна отримає вартістю 113 доларів за тонну, а наступні човни ціна буде коливатися, кажуть в "Центренерго". У компанії не виключають, що ціна може зменшуватися.

Крім того, у компанії кажуть, що на тариф для населення ціна у 113 доларів за тонну вугілля ніяк не вплине.

"Ціна договірна, і на кожен човен вона може бути окремою, тому сьогодні я не можу вам назвати ціну, яка буде на кожен човен. Вона може бути по домовленостях зменшена", – каже в.о. гендиректора "Центренерго" Олег Коземко. 

Більше подробиць - у включенні:

Як інформував 5.UA, 23 липня на Одещину прибуло 7500 тонн африканського вугілля

Попередній матеріал
"Стоп терор": Будь-які загострення на Донбасі координуються напряму з Кремля
Наступний матеріал
Стрілянина в Івано-Франківську: стало відомо у кого цілив нападник
Loading...