Новая газета

Лукашенко про "Захід-2017": Нападати ніхто ні на кого не збирається

Російськобілоруські військові навчання "Захід-2017" заплановані на 14-20 вересня 2017 року

Майбутні білорусько-російські навчання "Захід-2017" не спрямовані на те, щоб на когось нападати. У цьому зможуть переконатися запрошені закордонні спостерігачі. Про це заявив Президент Білорусі Олександр Лукашенко у вівторок на нараді з керівництвом Державного секретаріату Ради безпеки Білорусі, правоохоронних органів і відомств системи забезпечення національної безпеки, повідомляє БЕЛТА.

Лукашенко також наголосив: "Хотів би напередодні початку активної фази навчань "Захід-2017" почути інформацію від Міністерства оборони, яка ситуація в цьому плані. При цьому хочу попередити: досить виправдовуватися – оборонний характер наші навчання мають, ще щось. Є армія, є спільне угрупування Білорусі і Росії на західному напрямі. А оскільки воно існує (ми ні від кого це не приховували), ми його будемо вчити воювати. Про всяк випадок".

Білоруський президент також запевнив, що нападати ніхто не збирається.

"Нападати ми ні на кого не збираємося. А які будуть ці навчання – ми запросили практично всіх охочих. Хай приїжджають і дивляться", – заявив він.

Читайте також: Лукашенко запевнив, що територія Білорусі ніколи не буде використана для агресії проти України – Порошенко

Зауважимо, що 21 липня на прес-конференції сам Лукашенко не говорив, бо безпечність "Захід-2017". Його слова переказав Президент України Петро Порошенко у присутності Білоруського Президента. 

Як повідомляв 5.UA, країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії й Україна, побоюються, що Росія може використати навчання "Захід-2017" для агресивного розвитку своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну. Росія заперечує такі побоювання. Активна фаза російсько-білоруських навчань "Захід-2017" запланована на 14-20 вересня.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Готовність №1: Прикордонники показали, як зміцнили рубежі через "Захід-2017" в Білорусі – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У декількох районах столиці відключать холодну воду – Київводоканал
Наступний матеріал
Американським вченим вдалося вилікувати один із видів раку гелем з етиловим спиртом
Loading...

"Захід-2017": Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках

Генерал армії США про маневри "Захід-2017": Немає причин вірити росіянам

"Захід-2017": Латвія і Польща не виключають можливі провокації й загрози з боку РФ