zn.ua

"Захід-2017": Ми прораховуємо різні сценарії дій противника, включаючи наступ – Муженко

Збройні Сили України у вересні проведуть комплексне навчання "Непохитна стійкість-2017"

Російська Федерація може використати провокаційний привід загрози безпеці російськомовного населення для збройної агресії проти України та країн-членів НАТО під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017". Про це заявив начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко, повідомляє прес-служба Міноборони.

Він сказав: "Реальні масштаби заходів підготовки до навчання "Захід-2017", терміни його проведення, обсяги залучення органів військового управління та військ (сил), в першу чергу – російських, а також інших взаємопов’язаних заходів свідчать, що дійсна мета, цілі та завдання навчань виходять далеко за рамки офіційно оприлюднених, які є лише частиною та прикриттям справжніх планів".

Генерал припустив, що загальна чисельність учасників російських навчань може сягати 230-240 тисяч осіб. З них на Південно-Західному стратегічному напрямку – близько 100 тисяч осіб, у тому числі до 70 тисяч військовослужбовців Збройних сил та до 30 тисяч співробітників інших силових структур Росії.

Генерал вважає, що заходи стратегічного навчання "Захід-2017", склад військ (сил), що залучаються, дозволяє Росії розгорнути як на південно-західному, так і на західному стратегічних напрямках потужні наступальні угруповання та створити умови для їх тривалого застосування. Він наголосив: "Це об’єктивно зумовлює виникнення воєнної загрози широкомасштабної збройної агресії Росії як проти України, так і проти країн НАТО. Приводом для початку агресії, зважаючи на непередбачуваність вищого військово-політичного керівництва Росії, можуть стати, наприклад, масштабні провокації як на території східних областей України, так і країн Балтії щодо утиску прав і свобод, загрози безпеці російськомовного населення".

Муженко також наголосив, що українська сторона прораховує різні сценарії дій противника, включаючи наступальні дії.

Генерал підкреслив, що Збройні Сили України з 12 по 15 вересня проведуть комплексне навчання "Непохитна стійкість-2017". Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

Нагадаємо, активна фаза російсько-білоруських навчань "Запад-2017" запланована на 14-20 вересня.

Як повідомляв 5.UA, 31 серпня 2017 року військові та техніка з РФ прибувають до Білорусі.

Дивіться також фотогалерею з темою:

Навчання батальйону НАТО в Латвії: як це було – фотогалерея

Попередній матеріал
"Іхтамнєт": Росія перекинула на кордон з Україною ракетний дивізіон "Точка-У"
Наступний матеріал
Генерал армії США про маневри "Захід-2017": Немає причин вірити росіянам

Біля кордонів Латвії зафіксували 5 військових літаків і 2 кораблі РФ

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

Напередодні "Захід-2017" до Литви прибуло 7 американських винищувачів

"Захід-2017": Польща не виключає порушення кордонів під час навчань

"Захід-2017": Латвія і Польща не виключають можливі провокації й загрози з боку РФ

Нинішня РФ надає менший доступ, ніж СРСР в роки холодної війни – Лессер