Костянтин Єлісєєв
Костянтин Єлісєєв 5 канал

Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні

  В АПУ кажуть, що така позиція офіційного Будапешту пов'язана з майбутніми парламентськими виборами в Угорщині

  Негативні висловлювання міністра МЗС Угорщини щодо закону України про освіту пов’язані з парламентськими виборами в цій країні, що заплановані на наступний рік. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв. 

  Він також додав: такі заяви мають на меті відволікти увагу від проблем з ЄС. Водночас, Єлісєєв переконує, що Україна готова до діалогу в питанні закону про освіту.

  "Я вважаю, що тут потрібно йти на діалог. На жаль, угорська сторона замість того, щоб врегулювати цю проблему у двосторонньому форматі, вирішила йти на більш широкий формат. Але ми готові найближчим часом влаштувати двосторонні консультації, залучити експертів, щоб довести, що закон відповідає найкращим європейським стандартам", - прокоментував заступник глави Адміністрації Президента України.

  Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  Попередній матеріал
  Довелось викликати "швидку": у Київській облраді почубились депутати
  Наступний матеріал
  "Путін вже обламав свої зуби": Гопко прокоментувала скандал щодо закону "Про освіту"
  Loading...