Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Суперечливий закон "Про освіту": Клімкін викликав Посла в Угорщині для консультацій

  Буде обговорена реакція угорської сторони на реформу освіти в Україні

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін викликав для консультацій Посла України в Угорщині через реакцію офіційного Будапешту. Про це повідомив очільник МЗС на у мікроблозі Twitter.

  "Викликав на консультації Посла України в Угорщині Л.В.Непоп у зв'язку з реакцією угорської сторони на новий Закон України "Про освіту", - зазначається у повідомленні. 

  "Позиція України щодо відносин з Угорщиною незмінна - ми готові до конструктивного обговорення всіх питань", - додав очільник МЗС. 

  Клімкін також відзначив, що розраховує на результативний візит до Будапешта. Зокрема, планує поїхати разом з Послом до Дебреценського університету й Закарпаття. 

  Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  Нагадаємо також, що 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Попередній матеріал
  Кому варто чекати чергового здорожчання тарифів і перегляду субсидій – ексклюзивне інтерв'ю з Павлом Розенком
  Наступний матеріал
  Особливо палкі прихильники "Новоросія ТВ": українці отримали 9 років за ґратами
  Loading...