Павло Клімкін та Петер Сійярто
Павло Клімкін та Петер Сійярто Фото МЗС

Освітня реформа: Клімкін провів "непросту розмову" з очільником МЗС Угорщини

Глава вітчизняного МЗС роз'яснив зміст освітньої реформи та зазначив: все ще існують відмінності у сприйнятті документу

Напередодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся із очільником МЗС Угорщини Петером Сійярто. Під час зустрічі основну увагу сторони приділили питанню нового Закону України "Про освіту".

"Угорській стороні було детально роз'яснено зміст освітньої реформи та представлено аргументи щодо безпідставності побоювань щодо забезпечення прав угорської меншини", – кажуть у прес-службі МЗС.

Як наголосив Клімкін під час розмови, документ повністю відповідає міжнародним стандартам. Більше того, Україна вже передала освітній закон  на експертизу до Венеціанської Комісії, щоб зняти будь-які занепокоєння.

"Готовність до діалогу в процесі імплементації освітньої реформи в Україні та започаткування консультації щодо конкретних  питань, пов'язаних з мовою освіти угорської національної меншини – шлях до порозуміння", – переконані у вітчизняному МЗС.

Укотре українські дипломати наголосили: "Ми не закриваємо угорські школи, а створюємо можливості для їх самореалізації як в Україні, так і в Угорщині". 

Перемовини з угорським колегою Клімкін оцінив так: "Будапешт: непроста, але базована на аргументах розмова. Маємо відмінності, але наступне – зустріч міністрів освіти". Ця зустріч запланована на 19 жовтня. Саме тоді до Києва має прибути міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог.

Нагадаємо, раніше заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні.

Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко.

Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту

У вітчизняному Міносвіти пояснюють: Україна не збирається закривати школи, де шкільна програма викладається  мовою національних меншин, а лише хоче розширити викладання українською мовою у цих школах. Більш того, реформа освіти дасть їм можливість вступати до вищих навчальних закладів у подальшому. 15 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю Закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сенат Чехії: Заява Земана щодо Криму "легітимізує агресію Росії"
Наступний матеріал
Парубій розповів, скільки вдалося заощадити на штрафах "прогульників" ВР
Loading...