lenta.ru

Сенат Чехії: Заява Земана щодо Криму "легітимізує агресію Росії"

  У парламенті Чехії ухвалили резолюцію, відповідно до якої дії президента Земана завдають шкоди інтересам офіційної Праги

  Сенат Чехії зробив заяву щодо пропозиції президента країни Мілоша Земана стосовно анексованого Криму. Там заявили, що відповідна заява "легітимізує агресію Росії, яка суперечить міжнародному праву". Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на Ceske Noviny.

  "Глава держави повинен поважати зовнішню політику Чехії", – наголосили в Сенаті.

  Більш того, у парламенті Чехії ухвалили резолюцію, відповідно до якої дії президента Земана завдають шкоди інтересам офіційної Праги.  

  А прес-секретар Земана скарги Сенату відхилив. Зокрема, там зазначили, що "Президент не легалізував анексію Криму, він висловив збалансовану і реалістичну думку".

  Нагадаємо, президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Києву. Про це він заявив у Страсбурзі під час звернення до депутатів ПАРЄ у вівторок, 10 жовтня. Віце-спікер ВР Ірина Геращенко вже відповіла Земану на закид віддати Крим: "Україна не буде торгувати своїми громадянами і територією". 

  У МЗС України також оцінили скандальну заяву Земана щодо "торгів по Криму". Зокрема, назвали її "відвертим цинізмом".

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": переможець поетичних слемів Артем Полежака в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  Освітня реформа: Клімкін провів "непросту розмову" з очільником МЗС Угорщини
  Loading...