twitter.com/stsegolko

Порошенко в ПАРЄ відповів на слова Земана щодо Криму

Порошенко виступив на засіданні ПАРЄ й прокоментував слова президента Чехії Земана про "продаж" Криму

Президент Петро Порошенко відкидає заяви тих, хто говорить про анексію Криму як завершену справу. Про це він заявив на засіданні ПАРЕ у Страсбурзі 11 жовтня у відповідь на заяву президента Чехії Мілоша Земана.

"У 1950 році Вінстон Черчилль, ідейний батько Ради Європи, звернувся до цієї Асамблеї на тлі загрози, що постала перед демократичною Європою від Радянського Союзу. Він зазначив, що Москва має "великі можливості для створення неприємностей". З урахуванням обставин, він сказав дуже важливу річ для перспектив цієї Асамблеї", – заявив Президент.

Порошенко процитував Черчілля: "Або ми доведемо своє значення, вагу та цінність для Європи, або ми зазнаємо поразки".

"Пам'ятаючи ці мудрі слова, я рішуче відкидаю твердження тих, хто каже про Крим як про "завершену справу". Ця трибуна була створена не для закликів про умиротворення. Як і не для закликів торгуватися територіями за гроші, нафту чи газ", – наголосив глава держави.

За словами Порошенка, трибуна ПАРЄ була створена для захисту наших основ, цінностей та принципів, та, найголовніше, для їх захисту у разі необхідності.

"Така необхідність настала сьогодні. Саме сьогодні Москва підштовхує Європу до тієї ж реальності, яка так хвилювала Вінстона Черчилля майже 70 років тому. Саме тому запорукою нашого успіху залишається збереження та зміцнення нашої єдності, солідарності та стійкості", – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, президент Чеської Республіки Мілош Земан назвав втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонував владнати її за допомогою виплат Києву. Про це він заявив у Страсбурзі під час звернення до депутатів ПАРЄ у вівторок, 10 жовтня. Віце-спікер ВР Ірина Геращенко вже відповіла Земану на закид віддати Крим: "Україна не буде торгувати своїми громадянами і територією". 

А в МЗС України оцінили скандальну заяву Земана щодо "торгів по Криму". Зокрема, назвали її "відвертим цинізмом".

Після виступу в ПАРЄ Президент відповів на запитання:

Попередній матеріал
Порошенко у ПАРЄ: поведінка РФ за три роки не змінилася, агресія триває
Наступний матеріал
Порошенко: Москва нахабно ігнорує Мінські домовленості
Loading...

Виступ Президента на сесії ПАРЄ – відео

Сироїд: Український парламент "не проковтне" висловлювання Земана

Земанівський путінізм: президент Чехії засланий козачок Росії - Чорновол

Логвинський: Земан "трошки помилився" щодо Криму

Ємець: сесію ПАРЄ використовують для агітації за зняття санкцій з РФ

У ПАРЄ закликали РФ негайно і беззаперечно звільнити Умерова