Георгій Логвинський
Георгій Логвинський 5 канал

Логвинський: Земан "трошки помилився" щодо Криму

Заступник голови української делегації в ПАРЄ вважає, що Мілош Земан обмовився та мав на увазі зовсім інше. Зокрема, відшкодування збитків за газ та нафту, яку видобувають на анексованому півострові

Заступник голови постійної делегації України у ПАРЄ Георгій Логвинський упевнений, що висловлювання президента Чехії не вплинуть на настрої членів Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це він заявив у коментарі "5 каналу".

На думку Логвинського, "Мілош Земан міг помилитися" і замість того, щоб сказати про відшкодування збитків Україні за незаконне використання природних ресурсів на окупованому півострові, заявив про компенсацію за анексований Крим.

Водночас дипломат наголосив: українські депутати суворо реагуватимуть на будь-які спроби посягання на територіальну цілісність країни.

"Багато хто в цьому залі очікував на такі висловлювання. Багато хто, знаєте, чекає на таку команду. Вони були б раді побачити тут РФ, бо це великий спонсор із шаленими коштами. Між тим, я не думаю, що це якась проблема. Ми будемо припиняти будь-які спроби посягання на територіальну цілісність України. У висловлюванні президента будуть відповідні ноти і реагування нашої делегації. З іншого боку, я для себе визначив, що він (Мілош Земан) трошки помилився. Він хотів сказати про те, що Україні треба відшкодування збитків за той газ, за ту нафту, яку видобувають на нашій території. Звичайно, що це гроші наших громадян, які повинні нам повернути", – заявив Логвинський.

Нагадаємо, президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Києву. Про це він заявив у Страсбурзі під час звернення до депутатів ПАРЄ у вівторок, 10 жовтня.

Віце-спікер ВР Ірина Геращенко вже відповіла Земану на закид віддати Крим: "Україна не буде торгувати своїми громадянами і територією". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
Жебрівський розповів, як застосовуватиметься законопроект про реінтеграцію ОРДЛО
Наступний матеріал
Розстріли на Майдані: адвокати "беруктівців" заявили про "багатосторонній хаотичний бій"
Loading...