twitter.com/stsegolko

Порошенко: Москва нахабно ігнорує Мінські домовленості

Росія нахабно продовжує ігнорувати прийняті на себе зобов'язання за Мінськими домовленостями

"Росія продовжує нахабно порушувати взяті на себе зобов'язання. Також Москва продовжує нахабно закривати очі на наші наполегливі заклики, на заклики міжнародного співтовариства повернутися в міжнародне правове поле. Ці вимоги чітко зафіксовані і в резолюціях Парламентської Асамблеї Ради Європи. Однак Росія робить вигляд, що мова йде не про неї. Москва продовжує ігнорувати свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей", – заявив Президент України на пленарному засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Порошенко нагадав, що війська РФ досі знаходяться на території України – як у Криму, так і на Донбасі.

"Зброя також поставляється створеним Росією незаконним формуванням. Кожен день надходять все більш тривожні звістки про грубе порушення прав людини на окупованих територіях", – зазначив Президент.

Глава держави висловив сподівання, що Російська Федерація почне виконувати Мінські домовленості.

"Розраховуємо, що, нарешті, Росія приступить до виконання зобов'язань з безпеки відповідно до Мінських домовленостей. Також очікуємо, що ці кроки дозволять просунутися і в питанні розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі", – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що Україна неодноразово доводила свою готовність до мирного врегулювання ситуації, штучно створеної Росією. Президент нагадав, що тільки протягом 2017 року Україна тричі ініціювала тривалі режими припинення вогню на Донбасі, проте російські війська і їх прихильники порушували їх майже відразу.

За словами Порошенка, прийнятий українським парламентом закон про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей теж свідчить про готовність України досягти миру.

Пізніше, відповідаючи на запитання делегата ПАРЄ, Порошенко підкреслив, що Україна виконала політичну частину Мінських угод на 95%.

"Ми імплементували 95% політичного пакету Мінська. Чого ми очікуємо від Росії? Пакета з безпеки. Перш за все, припинення вогню", – сказав Президент України.

Як повідомляв 5.UA, ПАРЄ засудила РФ за терористичну діяльність в Україні.

Попередній матеріал
Порошенко в ПАРЄ відповів на слова Земана щодо Криму
Наступний матеріал
Порошенко з трибуни ПАРЄ пояснив, як працюватиме закон "Про освіту"
Loading...

Ємець: сесію ПАРЄ використовують для агітації за зняття санкцій з РФ

Порошенко в ПАРЄ відповів на слова Земана щодо Криму

В районі Куликового з'явилася важка бронетехніка окупантів - ІС

Сироїд: Український парламент "не проковтне" висловлювання Земана