president.gov.ua

Перший візит Президента України за 22 роки: про що Порошенко у Тбілісі домовився

Як надалі співпрацюватимуть Україна і Грузія обидва Президенти виклали в Декларації про стратегічне партнерство. Поставили підписи під ще кількома угодами – в освіті та науці

Так само, як зазнав краху "проект Новоросія", куди – за планами Кремля – входило аж дев'ять регіонів України, так само зазнає краху "проект Малоросія" і Україна відновить суверенітет над Донбасом і Кримом – так Петро Порошенко у Тбілісі відреагував на заяву ватажка донецьких бойовиків Олександра Захарченка щодо переформатування так званої "ДНР" в інше псевдо-державне утворення… Нині український Президент перебуває із триденним візитом у Грузії – репортаж звідти "5 каналу".

Це перший державний візит українського Президента до Грузії за останні 22 роки. Глава України відразу запропонував грузинському колезі надалі зустрічатися частіше. У вітчизняному МЗС наголошують: обидві держави мають чимало спільного. Бо майже одночасно почали рухатися в бік Європи. Зрештою і Тбілісі, і Київ підписали Угоди про асоціацію з ЄС.

Є в обох країнах і спільна загроза. Зокрема – територіальній цілісності, каже український Президент. Росія відхопила собі шматок грузинських територій і постійно ускладнює ситуацію в регіоні, додає грузинський колега. "Перспектива розвитку Грузії не може розглядатися у протистоянні з будь-яким сусідом , вона розглядається лише у добросусідстві. Винятком є Російська Федерація, яка створює постійні труднощі в нашій державі і погіршує ситуацію в регіоні", – заявляє Георгій Маргвелашвілі.

Обидві країни як стратегічні партнери домовилися діяти активніше, користуючись головуванням Грузії в ГУАМ, та України – в Організації Чорноморського економічного співробітництва. Глави обох держав упевнені – країни свої території відновлять.

"Метою РФ було поділити Україну на частини. Проект "Новоросії" включав дев'ять регіонів України. Цей проект повністю зазнав краху. Росія намагається шантажувати небезпечним визнанням незалежності так званих донецьких та луганських "республік" за абхазьким сценарієм. Але чи народ окупованої Абхазії дійсно щасливий? На мою думку, там гуманітарна катастрофа. Така сама ситуація і в Україні", – наголошує Порошенко.

Як надалі співпрацюватимуть Україна і Грузія обидва Президенти виклали в Декларації про стратегічне партнерство. Поставили підписи під ще кількома угодами – в освіті та науці. Паралельно домовилися координувати свої дії у підготовці до саміту Східного партнерства, який відбудеться восени.

Анна Мірошниченко, Сергій Новіков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

ФОТО: З ким зустрічався Порошенко в Грузії та про що домовився

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Питання Саакашвілі стримувало українсько-грузинські відносини – Яременко
Наступний матеріал
В України більше успіхів на зовнішньополітичній арені, ніж на внутрішньополітичній – Мартиненко
Loading...