Мілош Земан
Мілош Земан відкриті джерела

"Відвертий цинізм": МЗС України оцінило скандальну заяву Земана щодо "торгів по Криму"

  Вітчизняне дипвідомство наголошує: спроби легітимізації анексії шляхом "продажу" територій абсолютно неприйнятні для сучасної Європи

  У Міністерстві закордонних справ України обурені заявою чеського президента Мілоша Земана щодо "вирішеного питання з анексією Криму", яку він промовив на сесії ПАРЄ у вівторок, 10 жовтня. 

  "Спроба запропонувати не тільки умиротворення агресора, але й легітимізацію анексії АР Крим шляхом "продажу" частини нашої території, є абсолютно не прийнятною для сучасної Європи. Важко повірити, що ми це чуємо від президента країни, яка стільки страждала від Мюнхенської змови", - йдеться у коментарі МЗС України.

  Також вітчизняні дипломати наголошують: "В умовах, коли тисячі українців загинули від рук російських окупантів, десятки тисяч українців та кримських татар переслідуються окупаційним режимом, ця пропозиція виходить за політичні рамки і є відвертим цинізмом".

  У МЗС кажуть, що Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою.

  "Водночас, в Україні високо цінують вагому підтримку та солідарність Уряду Чехії та чеського народу, які проявляються в конкретних справах та практичній допомозі. Яскравим прикладом цьому є нещодавній візит делегації Сенату Чеської Республіки на Донбас", - додають вітчизняні дипломати.

  Нагадаємо, президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" та пропонує владнати її за допомогою виплат Києву. Про це він заявив у Страсбурзі під час звернення до депутатів ПАРЄ у вівторок, 10 жовтня.

  Віце-спікер ВР Ірина Геращенко вже відповіла Земану на закид віддати Крим: "Україна не буде торгувати своїми громадянами і територією". 

  Попередній матеріал
  Газета "День" готує "антидепресанти" – нову фотовиставку та глянцевий додаток
  Наступний матеріал
  Глава Каталонії попросив парламент відкласти проголошення незалежності - відео
  Loading...