5.ua

Глава Каталонії попросив парламент відкласти проголошення незалежності - відео

У парламенті Каталонії виступив глава виконавчої влади (Женералітету) Каталонії Карлес Пучдемон з промовою щодо незалежності Каталонії

Виступ Пучдемона було призначено на 18:00 за місцевим часом, проте його перенесли на годину пізніше. Сторони, залучені у кризу навколо питання про незалежність Каталонії, повинні прагнути до зниження рівня напруженості, заявив глава виконавчої влади (Женералітету) Каталонії Карлес Пучдемон.

"Ми не повинні провокувати насильство. Навпаки, слід знижувати напруженість", – сказав він, виступаючи в парламенті Каталонії.

"Ми пропонуємо призупинити проголошення незалежності, щоб працювати над втіленням в життя результатів референдуму. Сьогодні ми робимо відповідальний крок в сторону діалогу (з Мадридом – ред)", – сказав Пучдемон.

Він пояснив, що подібний крок парламенту полегшив би подальший діалог Каталонії з іспанським урядом і ЄС.

"Нам потрібно почати діалог. Інакше ми не зможемо добитися нашої мети. Нам потрібно заспокоїти обстановку і крок за кроком рухатися до нашої мети", – сказав він.

При цьому глава виконавчої влади Каталонії зазначив, що не сумнівається в тому, що його народ хоче бути незалежним від Іспанії.

"Референдум показав, що каталонці хочуть бути незалежними", – підкреслив Пучдемон.

За його словами, "люди на референдумі сказали незалежності "так", і саме це для мене – відправна точка".

Пучдемон назвав референдум про незалежність Каталонії, який відбувся 1 жовтня, "політичним успіхом", підкресливши, що голосування відбулося, попри спроби Мадрида заважати цьому процесу.

У свою чергу в Мадриді заявили, що іспанська поліція готова негайно заарештувати главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, якщо він оголосить про незалежність регіону в парламенті.

Каталонська поліція, озброєна автоматичними гвинтівками, посилила свою присутність у районі парламенту. Близько 20 броньованих поліцейських фургонів заблокували входи в парк біля будівлі парламенту.

Глава Європейської Ради Дональд Туск закликав лідера Каталонії Карлеса Пучдемона не проголошувати незалежність від Іспанії

Виступаючи у вівторок на форумі регіонального єдності ЄС в Брюсселі, Туск заявив, звертаючись особисто до каталонського лідера, про необхідність дотримуватися конституції країни і не приймати рішень, які зроблять неможливим діалог з Мадридом.

ФОТО: У Каталонії під час референдуму сталися криваві сутички

/
/
/
/
/
сутички під час референдуму в Каталонії
/
сутички під час референдуму в Каталонії
сутички під час референдуму у Каталонії
/
сутички під час референдуму у Каталонії
Каталонія
/
Каталонія
/
/

Попередній матеріал
"Відвертий цинізм": МЗС України оцінило скандальну заяву Земана щодо "торгів по Криму"
Наступний матеріал
Станцію метро "Вокзальна" відкрили для пасажирів
Теги:
Loading...

Глава уряду може оголосити незалежність Каталонії

Іспанія не розділиться через референдум в Каталонії – прем'єр

Європарламент проведе дебати щодо референдуму в Каталонії

Україна вважає нелегітимним референдум щодо незалежності Каталонії – заява МЗС

Іспанія не дозволить Каталонії оголосити незалежність – офіційний Мадрид

Сутички у Каталонії: консул уточнила інформацію щодо українців