Facebook / Nepop Liuba

У МЗС про акцію "Самовизначення для Закарпаття" в Угорщині: "Будапешт відверто заграється"

Учасники акції заявили про приналежність Закарпаття до Угорщини
У Будапешті під посольством України в Угорщині організували акцію "Самовизначення для Закарпаття", проти якої МЗС України висловило протест. Про це на сторінці у Facebook повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп.

"Акція під Посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України, адже організатори від самого початку заявили, що вони виступають за "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України", висловлюють протест проти "варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів", – йдеться в повідомленні.

У відповідь на протест України угорська сторона повідомила про право на мирне зібрання та здійснення протестів, в ході яких учасники вільно висловлюють свої думки, та про право на донесення спільно сформульованої позиції, продовжила посол.
"Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: "Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні"... І для повноти картинки – офіційний прапор каталонської автономії", – додала посол.

За даними Mukachevo.net, акція під посольством України вийшла малочисельною і мала вкрай провокативний характер.

Водночас в Україні сподіваються, що влада Угорщини відмежується від ганебних закликів про відокремлення Закарпаття. Про це написав директор Департаменту політики та комунікацій МЗС України Олексій Макеєв на сторінці у Facebook, коментуючи акцію під посольством України в Угорщині.

"Рішуче протестуватимемо та очікуємо, що влада Угорщини невідкладно відмежується від цих ганебних закликів", – зазначив він.

З його слів, Будапешт, "попри наш для багатьох оглядачів занадто вже конструктивний дипломатичний підхід, відверто заграється".

Нагадаємо, МЗС головуючої зараз в Європейському Союзі Естонії відкидає вимогу Угорщини про перегляд Угоди про асоціацію в зв'язку з тим, що Україна, на думку угорської сторони, порушує її положення ухваленою реформою освіти.

Попередній матеріал
Естонія відкинула вимоги Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію
Наступний матеріал
Трамп пригрозив Ірану припиненням ядерної угоди
Loading...

Перегляд Угоди про асоціацію можливий лише у контексті забезпечення європерспективи України – Клімкін

МЗС відреагувало на заяву Угорщини щодо "ініціативи перегляду Асоціації Україна-ЄС"

Естонія відкинула вимоги Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію

Освітня реформа: Чи зміг Клімкін залагодити конфлікт з сусідами

Клімкін запевнив, що Угода про асоціацію важлива для українців угорського походження

Резолюцію в ПАРЄ не слід сприймати як "чорну мітку" для України – політичний експерт