Резолюцію в ПАРЄ не слід сприймати як "чорну мітку" для України – політичний експерт

ПАРЄ fakty.ictv.ua
В ексклюзивному коментарі журналістам 5.UA політичний експерт Євген Магда, коментуючи роботу сесії ПАРЄ, наголосив, що Україні необхідна консолідація у відстоюванні власних інтересів

За словами політичного експерта Євгена Магди, робота сесії ПАРЄ цього тижня стала достатньо показовою, і багато людей на неї відреагували. Утім, не варто сприймати резолюцію в ПАРЄ стосовно закону "Про освіту", як "чорну мітку" для нашої країни.

"Я б не став приймати резолюцію в ПАРЄ з приводу українського закону "Про освіту", як "чорну мітку" для України. Я б сказав, що у цьому питанні угорці та румуни виграли на політичному досвіді і на більшій мотивованості, вони зуміли правильно підняти інформаційний шум, насамперед Угорщина, і спрямували цей інформаційний шум у правильне річище. Це, по-перше. По-друге, якщо це не чорна мітка, то що це? Це сигнал для того, що Україні справді потрібна консолідація у відстоюванні своїх власних інтересів, у тому числі у Парламентській асамблеї Ради Європи. Це означає, що Україна має працювати з оточуючим світом, не просуваючи думку про те, що ми жертва. Через те, що ми жертва, ми не зможемо досягти актуальних для нас цілей. Тобто співчуття в нинішній ситуації не буде визначальним та повністю всеохоплюючим і таким, що дозволяє вирішувати всі питання", – зазначив політичний експерт.

Це сигнал для того, що Україні справді потрібна консолідація у відстоюванні своїх власних інтересів, в тому числі у Парламентській асамблеї Ради Європи. 

Євген Магда також зазначив, що Росія буде намагатись робити все можливе, аби повернутися у ПАРЄ у січні 2018 року, для них це є вигідним напередодні президентських виборів.

"Стосовно Росії, я думаю, що вони ведуть таку гру, щоб повернутися у січні 2018 року. Тому вони прийняли цю постанову, де за авторством Ніколетті, майбутнього президента ПАРЄ, а в них спрацьовує принцип "демократія – це процедура", а відповідно майбутній президент ПАРЄ, а він же зараз член ПАРЄ, може робити таку ініціативу. Треба враховувати, що він працює у фракції соціалістів та лівих, а це традиційно сильна підтримка РФ, це відомий факт. Росія, як на мене, розраховує організувати в січні 2018 року контрнаступ, тобто повернення до ПАРЄ напередодні президентських виборів у Росії, яким має продемонструвати крах санкційної політики Заходу, початок краху. Мовляв, "ми вже повернулися до ПАРЄ, ще трошки і санкції скасують". Далеко не обов'язково, що їх скасують, тому що це різні речі, ПАРЄ тільки російській делегації не дозволяє бути визнаною, а санкції економічні мають іншу природу. Але "запхати" це у свідомість виборця російського, російського громадянина, російські медіа легко зможуть", – додав експерт.

Потрібно позбавитись ілюзій з приводу того, що світ навколо нас україноцентричний. Він не україноцентричний, він конкурентний і постійно підкидає виклики.

Євген Магда наголосив, що всередині країни потрібно проводити реальні реформи, боротися з корупцією та робити все можливе, аби укріпити свою міжнародну позицію.

"Україна повинна ці три місяці витратити на роботу з нашими союзниками, з тими, хто вагається. Немає сенсу переконувати наших стовідсоткових опонентів. Тим більше, я не думаю, що Угорщина на тлі парламентських виборів, що наближаються, зробить якісь кроки, які дозволять говорити противникам партії "Фідес" про те, що вона пішла Україні на поступки. У глобалізованому світі всі зовнішньополітичні питання дуже чутливі, тому вони відповідним чином сприймаються. Але нам, як у картковій грі, не треба дати зіграти козирем нашим супротивникам. Тобто потрібні реальні перетворення всередині країни, реальні реформи, своєчасне ухвалення бюджету, боротьба з корупцією – все, чого від нас вимагають вже останнім часом "на підвищених тонах". Потрібні рішення, які будуть спрямовані на формування позитивного іміджу України. Взагалі нам потрібно чіткіше позиціонувати, що таке Україна, що це – країна можливостей, а не проблемна країна посередині Європи. Якщо ми говоримо про те, що це  найбільша європейська країна в центрі Європи, в якої проблема з власною ідентичністю, з позиціонуванням себе, як ефективної держави, то на що ми розраховуємо, хто за нас буде вирішувати наші проблеми, бо це як мінімум, наївно. Потрібні конкретні дії і потрібно бути прагматичними. Потрібно позбавитись ілюзій з приводу того, що світ навколо нас україноцентричний. Він не україноцентричний, він конкурентний і постійно підкидає виклики. Тим більше в умовах, коли мало хто знає про те, яким буде майбутнє Європейського Союзу і світу в цілому. Треба вміти оперативно реагувати на ці виклики, коли Україна навчиться це робити, тоді вона по-іншому буде відчувати себе на світовій арені", – підсумував політичний експерт Євген Магда.

Те що відбулось у ПАРЄ – це не трагедія, це дуже "тривожний дзвіночок", який відповідно потрібно адекватно сприймати і з яким треба серйозно працювати.

Нагадаємо, 12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію з рекомендаціями Україні щодо закону "Про освіту".

Попередній матеріал
"Мій перший кілометр" - у Києві пройшов забіг для марафонців-початківців
Наступний матеріал
Золота пора для подорожей: як вигідно поєднати відпочинок на морі та екскурсії Європою восени
Loading...