ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

Резолюція ПАРЄ щодо зняття санкцій з делегації РФ – реакція України

Українські дипломати відзначають: три роки роботи найкращих лобістів світу не дали РФ бажаного – зняття санкцій

Українська делегація ще має важелі впливу, аби продовжити санкції проти Росії. Сьогоднішнє голосування не надто налякало представників офіційного Києва. Про це "5 каналу" розповів заступник голови постійної делегації України у ПАРЄ Георгій Логвинський.

"Зазначений документ не є остаточним. Для того щоб зняти санкції, треба ще вжити певних дій. Наша позиція буде непохитною, ми будемо далі відстоювати, нічого нового ми не бачимо. Упродовж трьох років найкращі лобісти світу вчиняють усі можливі та неможливі дії для того, щоб зняти санкції з Російської Федерації, але такі спроби марні. І ми маємо ще багато можливостей, щоб продовжити санкції і тримати агресора у складі делегацій, які не мають права перебувати у залі ПАРЄ", – прокоментував Логвинський.

Крім того, відреагував на резолюцію і голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"У ПАРЄ ухвалили одну неприємненьку резолюцію, яка в теорії може відкрити дорогу до змін у регламент, щоб повернути РФ. А може і не відкрити. Але ми, грузини і північні країни були проти. Пройшла вона лише тому, що документи із загальними речами в Асамблеї проходять значно легше, ніж з конкретикою. І якщо в майбутньому делегатам запропонують затвердити механізм, який стане реальною дорожньою картою для безапеляційного повернення РФ, то це в ПАРЄ буде сприйнято зовсім-зовсім інакше", – написав він на сторінці у Facebook

Крім того, делегат повідомив, що українські депутати Олексій Гончаренко та Павло Унгурян провели у політкомі поправку, згідно якої залучення до спільної роботи в Асамблеї має базуватися на обов'язках і виконанні резолюцій.

"А РФ поки жодної не виконала. Єдиним механізмом повернення РФ є зміни до регламенту. Цілком конкретні зміни, не загальні фрази. І досі про це мова не йшла", – зазначив Ар'єв.

Зауважимо, що надвечір 11 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію, яка може створити умови для зняття політичних санкцій з делегації Російської Федерації. Відповідне рішення підтримали 90 зі 123 членів ПАРЄ. 

Попередній матеріал
Бірюков прокоментував "афери на закупівлях" в Міноборони
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе: У США на високому політичному рівні підтримують надання Україні летальної зброї
Loading...