twitter.com/stsegolko

"Українське питання" на сесії ПАРЄ: виступи Порошенка та Кіріакідіс у Страсбурзі

У ПАРЄ наголосили: пріоритети незмінні, а українське питання – одне з головних на порядку денному Асамблеї

У середу, 11 жовтня, Президент України Петро Порошенко навідався до Страсбурга, де мав слово на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи.

Перед виступом встиг Глава держави поспілкуватися з новообраним президентом ПАРЄ – це кіпріотка Стелла Кіріакідіс. Зауважимо, що українська делегація підтримувала дещо іншу кандидатуру на голосуванні, а сама Кіріакідіс раніше не висловлювала своєї позиції щодо "українського питання".

Сьогодні ж президент ПАРЄ на відкритті засідання наголосила: підтримує єдність та незалежність України.

"Під час вашого візиту 2014 року Україна була у глибокій кризі, яка мала величезний вплив на її громадян та стабільність всього європейського континенту. Ми сподівалися, що цього разу ми зможемо святкувати завершення цієї кризи. На жаль, цього не сталося. Нині ви приїхали до нас із дуже сильним твердженням – конфлікт в Україні можна подолати лише за допомогою діалогу. Ситуація в Україні залишається одним із головних питань на порядку денному ПАРЄ. Ми надалі підтримуватимемо територіальну цілісність та суверенітет України", – наголосила президент ПАРЄ.

Президент України своєю чергою під час виступу у ПАРЄ вкотре намагався донести до колег стан речей на українському сході. Говорив і про необхідність введення миротворчої місії на Донбас.

Крім того, не забув глава держави і про Крим. Зокрема, відповів на слова президента Чехії Мілоша Земана щодо "торгів по Криму".

"Я рішуче відкидаю твердження тих, хто каже про Крим як про "завершену справу". Ця трибуна була створена не для закликів про умиротворення. Як і не для закликів торгуватися територіями за гроші, нафту чи газ. Ця трибуна була створена для захисту наших цінностей і принципів, та, найголовніше, для їх захисту у разі необхідності. І така необхідність настала сьогодні. Саме тому запорукою нашого успіху залишається збереження та зміцнення нашої єдності, солідарності та стійкості. Лише на основі поваги суверенітету та територіальної цілісності України ми можемо досягти миру та стабільності в Європі", – наголосив Президент. 

Як ще заяви лунали від нього до делегатів ПАРЄ – дізнайтеся у включенні: 

Попередній матеріал
"Приспішники "ДНР" хотіли підірвати вокзал у Маріуполі": СБУ затримали двох осіб
Наступний матеріал
Брифінг керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - завершено
Loading...