Заяви певних представників угорської та румунської делегації на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи можна розглядати як приховані територіальні претензії до України. Про це заявила віце-спікер ВР, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.
"Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України, і це неприпустимо", – написала вона.
Крім того, Геращенко спробувала пояснити такі заяви. "Також їх риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами", – підкреслила вона.
Коментуючи ситуацію довкола Закону України "Про освіту", Геращенко зазначила: "Ми ж залишаємося відкритими до діалогу, ми готові обговорювати будь-які наші закони, бо вони європейські. І ми чекаємо транспарентності – аби й українська діаспора в сусідніх країнах мала право на вивчення української".
Водночас, вона додала: "У цій дискусії та в своїх поправках румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів й угорців) вивчити українську, бути більш конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту... Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть політиків з сусідніх країн".
"Резолюція, прийнята за ініціативи угорської і румунської делегації, має подвійні стандарти. Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жаль, не всі. Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності", – резюмувала Геращенко.
Нагадаємо, 12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію з рекомендаціями Україні щодо закону "Про освіту".