Ірина Геращенко
Ірина Геращенко фото Ірини Геращенко / Facebook

Заяви делегатів Угорщини та Румунії виглядали як приховані територіальні претензії до України – Геращенко

  Україна залишається відкритою до діалогу, однак буде захищати власні інтереси, відзначила член вітчизняної делегації

  Заяви певних представників угорської та румунської делегації на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи можна розглядати як приховані територіальні претензії до України. Про це заявила віце-спікер ВР, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

  "Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України, і це неприпустимо", – написала вона.

  Крім того, Геращенко спробувала пояснити такі заяви. "Також їх риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами", – підкреслила вона.

  Коментуючи ситуацію довкола Закону України "Про освіту", Геращенко зазначила: "Ми ж залишаємося відкритими до діалогу, ми готові обговорювати будь-які наші закони, бо вони європейські. І ми чекаємо транспарентності – аби й українська діаспора в сусідніх країнах мала право на вивчення української".

  Водночас, вона додала: "У цій дискусії та в своїх поправках румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів й угорців) вивчити українську, бути більш конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту... Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть політиків з сусідніх країн". 

  "Резолюція, прийнята за ініціативи угорської і румунської делегації, має подвійні стандарти. Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жаль, не всі. Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності", – резюмувала Геращенко. 

  Нагадаємо, 12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію з рекомендаціями Україні щодо закону "Про освіту".

  Попередній матеріал
  Лічильники тепла: економія чи навантаження на гаманці
  Наступний матеріал
  "Троє поліцейських вимагали данину": СБУ викрила на хабарі керівництво райвідділу поліції
  Loading...