Акція 'Стоп Путін' Facebook

Науковці та студенти Угорщини вимагають відкликати в Путіна титул почесного доктора

Постанову про присвоєння президенту РФ почесного звання називають незаконною та "безпрецедентної для посткомуністичній історії"

В Угорщині науковці кафедри конституційного права Дебреценського університету обурились рішенням сенату наукового закладу про присвоєння президенту Росії Володимиру Путіну звання почесного доктора "honoris causa". Як пише "Радіо Свобода", викладацький склад вимагає відкликати титул в російського лідера, написавши у Facebook: "Вихваляння автократів для нас неприйнятне, воно суперечить всьому, що ми представляємо у нашій академічній роботі".

З вимогою кафедри погодився й Інститут Кароля Етвеша (Ekint). У відкритому листі ця установа просить Дебреценський університет скасувати постанову про присвоєння Путіну почесного звання – наполягається, що вона незаконна та безпрецедентна для посткомуністичній історії вищої освіти Угорщини. Лист від імені Ekint підписали зокрема: екс-кандидат у президенти країни Лаcло Майтені, голова Інституту Кароля Етвеша та Бернадет Шомоді – СЕО установи.

Крім того, на негайному відкликанні почесного докторського звання наполягає громадська організація молоді з Дебрецена "Natív". Петицію "Natív" підписали вже близько тисячі осіб. "Ми говоримо про особу, про яку Рада Європи однозначно заявила, що він підтримує війну на сході України, в якій втратили життя понад 10 тисяч людей і через яку мільйони громадян стали вимушеними переселенцями", – пояснили організатори петиції.

В понеділок, 28 серпня, вчена рада Дебреценського університету присвоїла Володимиру Путіну звання почесного доктора. Своє рішення вона пояснила тим, що "уряд Угорщини і Росія завдяки Путіну відводять значну роль Дебреценському університетові в інвестиційному проекті побудови другої черги АЕС "Пакш-2".

Дивіться також фотогалдерею:

"Путін, на тебе зачекався Каддафі": у Парижі відбулась антипутінська акція – фотогалерея

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Екс-заступник голови СБУ: В Мінську постійно працює група ФСБ РФ
Наступний матеріал
Доба на фронті: окупанти гатили по Авдіївській промці та шахті Бутівка