Дитячій лікарні "Охматдит" знову бракує донорської крові. Її запасів, за словами лікарів, вистачить лише на декілька тижнів, а охочих здати кров – замало. Півтори години на день – час, за який донор здає кров – можуть врятувати чиєсь життя.
Для маленьких пацієнтів "Охматдиту" донори крові – вже супергерої. Саме їх місцеві художники зобразили на стінах закладу.
"Для нас люди, які є донорами – є супергероями. Вони добровільно сюди приходять, віддають частинку себе для того, щоб врятувати інше життя", – каже художник Анастасія Мережко.
Киянин і батько двох дітей В'ячеслав Лобода здає кров тут чи не щомісяця. Розповідає, що процедура забору в понад 300 мілілітрів забирає близько півтори години.
Вважає: "Добре, коли твоя дитина здорова і коли з нею все ОК. А коли щось стається – думаєш "чому я цього не робив раніше? Чому навколо всі не розуміють, що це звичайна процедура?" У день, коли я це роблю, я розумію, що день пройшов не даремно".
Окрім В'ячеслава, в кабінеті одночасно роблять забор тромбоцитів ще в сімох донорів. Саме їх, за словами медиків – найбільше потребують пацієнти з онкологічних відділень.
"У донора процедура складається з циклів. За один цикл забирається приблизно 200 мілілітрів крові. Кров проходить перероблення, фільтрацію та повертається донору. За цей час мають розподілитися клітини – тромбоцити і плазма", – пояснює операційна сестра Центру служби крові НДСЛ "Охматдит" Наталія Манагадзе.
Завідувач відділення Дмитро Перетятко додає: "Еритроцити зберігаються 35 днів. Тромбоцити – тут складніше, тому що терміни їх зберігання вкрай обмежені, це п'ять днів".
Керівник донорської станції розповідає – потреба в крові нестабільна. І додає – лише за рік на лікарняне ліжко "Охматдиту" потрапляють більш як 18 тис. маленьких пацієнтів з усієї України.
Щоби задовольнити потребу крові в усіх відділеннях лікарні – понад півсотні донорів на день достатньо, підраховують лікарі. І закликають приєднуватися до донорства. Основна вимога – не вживати алкоголю і смаженої їжі за добу до здачі, не мати інфекційних захворювань і головне – важити більше 50-ти кілограмів.
Нонна Лактіонова, Вікторія Кулик, Євген Школьник, "5 канал"