Кров
Кров 5 канал

Лікарі б'ють на сполох: у столичному Охматдиті гостро бракує донорської крові

Читайте російською
Ваша кров може врятувати життя чиєїсь дитини

Дитячій лікарні "Охматдит" знову бракує донорської крові. Її запасів, за словами лікарів, вистачить лише на декілька тижнів, а охочих здати кров – замало. Півтори години на день – час, за який донор здає кров – можуть врятувати чиєсь життя.

Для маленьких пацієнтів "Охматдиту" донори крові – вже супергерої. Саме їх місцеві художники зобразили на стінах закладу.

"Для нас люди, які є донорами – є супергероями. Вони добровільно сюди приходять, віддають частинку себе для того, щоб врятувати інше життя", – каже художник Анастасія Мережко.

Киянин і батько двох дітей В'ячеслав Лобода здає кров тут чи не щомісяця. Розповідає, що процедура забору в понад 300 мілілітрів забирає близько півтори години.

Вважає: "Добре, коли твоя дитина здорова і коли з нею все ОК. А коли щось стається – думаєш "чому я цього не робив раніше? Чому навколо всі не розуміють, що це звичайна процедура?" У день, коли я це роблю, я розумію, що день пройшов не даремно".

Окрім В'ячеслава, в кабінеті одночасно роблять забор тромбоцитів ще в сімох донорів. Саме їх, за словами медиків – найбільше потребують пацієнти з онкологічних відділень.

"У донора процедура складається з циклів. За один цикл забирається приблизно 200 мілілітрів крові. Кров проходить перероблення, фільтрацію та повертається донору. За цей час мають розподілитися клітини – тромбоцити і плазма", – пояснює операційна сестра Центру служби крові НДСЛ "Охматдит" Наталія Манагадзе.

Завідувач відділення Дмитро Перетятко додає: "Еритроцити зберігаються 35 днів. Тромбоцити – тут складніше, тому що терміни їх зберігання вкрай обмежені, це п'ять днів".

Керівник донорської станції розповідає – потреба в крові нестабільна. І додає – лише за рік на лікарняне ліжко "Охматдиту" потрапляють більш як 18 тис. маленьких пацієнтів з усієї України.

Щоби задовольнити потребу крові в усіх відділеннях лікарні – понад півсотні донорів на день достатньо, підраховують лікарі. І закликають приєднуватися до донорства. Основна вимога – не вживати алкоголю і смаженої їжі за добу до здачі, не мати інфекційних захворювань і головне – важити більше 50-ти кілограмів.

Нонна Лактіонова, Вікторія Кулик, Євген Школьник, "5 канал"

Попередній матеріал
Варшава – Кремлю: на відзначення 80-річчя початку Другої світової війни агресорів не запрошуємо
Наступний матеріал
Українці зможуть подорожувати без віз до Таїланду – МЗС

Не в коридорі, а в комфорті: як облаштували сімейну кімнату при дитячій лікарні "Охматдит"

"Поспішайки": як в Україні виходжують немовлят вагою менше 1 кілограма

В "Охматдиті" померла 8-річна дівчинка, що отруїлася в таборі на Київщині

Тяжкохворого хлопчика з Ужгорода спецлітаком доправили до "Охматдиту"

Масове отруєння дітей у таборі "Славутич": усі подробиці трагедії

"Досі на апараті штучного дихання": лікарі про стан дівчинки, що отруїлася в таборі на Київщині