Кров
Кров 5 канал

Лікарі б'ють на сполох: у столичному Охматдиті гостро бракує донорської крові

Читайте по-русски
Ваша кров може врятувати життя чиєїсь дитини

Дитячій лікарні "Охматдит" знову бракує донорської крові. Її запасів, за словами лікарів, вистачить лише на декілька тижнів, а охочих здати кров – замало. Півтори години на день – час, за який донор здає кров – можуть врятувати чиєсь життя.

Для маленьких пацієнтів "Охматдиту" донори крові – вже супергерої. Саме їх місцеві художники зобразили на стінах закладу.

"Для нас люди, які є донорами – є супергероями. Вони добровільно сюди приходять, віддають частинку себе для того, щоб врятувати інше життя", – каже художник Анастасія Мережко.

Киянин і батько двох дітей В'ячеслав Лобода здає кров тут чи не щомісяця. Розповідає, що процедура забору в понад 300 мілілітрів забирає близько півтори години.

Вважає: "Добре, коли твоя дитина здорова і коли з нею все ОК. А коли щось стається – думаєш "чому я цього не робив раніше? Чому навколо всі не розуміють, що це звичайна процедура?" У день, коли я це роблю, я розумію, що день пройшов не даремно".

Окрім В'ячеслава, в кабінеті одночасно роблять забор тромбоцитів ще в сімох донорів. Саме їх, за словами медиків – найбільше потребують пацієнти з онкологічних відділень.

"У донора процедура складається з циклів. За один цикл забирається приблизно 200 мілілітрів крові. Кров проходить перероблення, фільтрацію та повертається донору. За цей час мають розподілитися клітини – тромбоцити і плазма", – пояснює операційна сестра Центру служби крові НДСЛ "Охматдит" Наталія Манагадзе.

Завідувач відділення Дмитро Перетятко додає: "Еритроцити зберігаються 35 днів. Тромбоцити – тут складніше, тому що терміни їх зберігання вкрай обмежені, це п'ять днів".

Керівник донорської станції розповідає – потреба в крові нестабільна. І додає – лише за рік на лікарняне ліжко "Охматдиту" потрапляють більш як 18 тис. маленьких пацієнтів з усієї України.

Щоби задовольнити потребу крові в усіх відділеннях лікарні – понад півсотні донорів на день достатньо, підраховують лікарі. І закликають приєднуватися до донорства. Основна вимога – не вживати алкоголю і смаженої їжі за добу до здачі, не мати інфекційних захворювань і головне – важити більше 50-ти кілограмів.

Нонна Лактіонова, Вікторія Кулик, Євген Школьник, "5 канал"

Попередній матеріал
"П'єро XX століття": в Києві урочисто відкрили пам'ятник видатному Олександру Вертинському – включення
Наступний матеріал
"Такого в Україні більше немає": у Києві нарешті реставрують храм, побудований Мономахом
Loading...

Не в коридорі, а в комфорті: як облаштували сімейну кімнату при дитячій лікарні "Охматдит"

"Поспішайки": як в Україні виходжують немовлят вагою менше 1 кілограма

В "Охматдиті" померла 8-річна дівчинка, що отруїлася в таборі на Київщині

Тяжкохворого хлопчика з Ужгорода спецлітаком доправили до "Охматдиту"

Масове отруєння дітей у таборі "Славутич": усі подробиці трагедії

"Досі на апараті штучного дихання": лікарі про стан дівчинки, що отруїлася в таборі на Київщині