5 канал

Hair for Share: у Києві та Львові небайдужі вирішили поділитися волоссям на перуки онкохворим діткам

Перші п'ять перук волонтери готові віддати вже наприкінці січня

У Львові та Києві небайдужі збирають волосся на перуки, які потрібні онкохворим дітям після курсу хіміотерапії. Благодійну акцію Hair for Share започаткували волонтери місяць тому. За цей час у ній взяли участь близько ста людей. Волоссям діляться як жінки, так і чоловіки. Перші п'ять перук волонтери готові віддати вже наприкінці січня. А як здають волосся та скільки часу готують нові зачіски для дітей – у сюжеті журналіста "5 каналу" Евеліна Михайленко. 

Із усмішкою та без жалю Ніна Хуренко прощається з волоссям, яке відрощувала близько трьох років. Вона вирішила поділитися ним для перуки онкохворим дітям, які після курсу хіміотерапії втратили волосся. Саме тому відрізати своє дівчині не прикро.

"Головне, щоби це волосся, і перука, яка буде виготовлена з нього, сподобалася дівчинці, яка обере чи отримає її, щоби вона почувала себе ще красивішою", – каже дівчина.

Чекає своєї черги і Вікторія Бабяк. Змінити зачіску мріяла давно, але просто так косу до пояса підрізати не хотіла.

"Шкода було підстригати просто так, тому таке і відросло довге. А для доброї справи, – ні, не шкода. Хочу десь так підстригти, каре", – говорить дівчина.

Акцію Hair for Share започаткували у Львові. Охочих поділитися волоссям виявилося чимало. Тож від грудня у ній взяли участь близько ста людей з різних областей України. Серед них переважно жінки, проте є і чоловіки.

Перукар Максим Нестеров розповідає: "Приїхав навіть чоловік, який приїхав і ми зрізали йому оселедець. Він відпускав дуже давно. Буквально минулого тижня. Ось я сьогодні його приніс і здав. Його додадуть до загального об'єму, тому що волосся з однієї людини на перуку не вистачає".

На виготовлення однієї ось такої перуки потрібно не менше 25 сантиметрів волосся від двох-трьох людей. Воно має бути чисте, та гарно висушене.

Перуки для онкохворих потрібно робити лише з натурального волосся, оскільки синтетичні матеріали можуть спричинити алергію. Першу партію перук, які мають виготовити наприкінці січня передадуть в дитячу клініку Охматдит. Там на нові зачіски чекають п'ятеро дівчат. По Києву запит такий: 30 перук "Охматдиту" і 15 – для Київського онкодиспансеру.

5 каналПроцес створення перуки нешвидкий. Триває до трьох тижнів. Саме тому пастижери запрошують до співпраці інших майстрів, щоби пришвидшити процес. Тому організатори закликають приєднуватися інших українських майстрів.

Марічка Маковецька, співорганізатор акції Hair for Share, говорить: "Коли ми даруємо їм перуку, це певний крок до впевненості, певний крок, щоби побачити, що я така сама, як була, що не особливо там зовні щось змінюється. Це дає більшої наснаги до видужання і в принципі дитина почуває себе досить комфортно".

Собівартість однієї перуки 4 тисячі гривень. Тому ті, хто не може поділитися волоссям, можуть допомогти фінансово. Реквізити та умови участі в акції можна знайти у соцмережах за хештегом Hair for Share.

Евеліна Михайленко, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Єпископа Нафанаїла УПЦ Московського Патріархату не впустили до храму на Волині – подробиці
Наступний матеріал
РФ посилює військові позиції в тимчасово окупованому Криму, щоб контролювати Приазов'я – МінТОТ
Loading...