"Охмадит" отримав реанімобіль
"Охмадит" отримав реанімобіль 5 канал

Після 2 років очікування: лікарня "Охмадит" отримала сучасний реанімобіль

Вартість авто – 5,5 млн грн. У ньому транспортуватимуть хворих дітей віком до 18 років

Два роки очікування – і новий реанімобіль з'явився в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". Призначене авто для транспортування тяжких хворих. В ньому не лише безпечно перевозити пацієнтів, а ще й можливо продовжувати лікування в прямому сенсі "на колесах". Реанімобіль бачила кореспондент "5 каналу".

Власного реанімобіля в "Охматдиті" не було від часів його заснування. Два роки громадські організації та благодійні фонди намагалися прискорити вирішення цього питання. І, нарешті, наприкінці минулого року кошти таки виділили з держбюджету. Тепер лікарі хизуються транспортом із найновішим обладнанням.

"Усе обладнання, яке є в нашій машині, воно експортного класу. Це найсучасніше обладнання", – запевняє головний лікар Ірина Садов'як.

Серед обладнання – транспортний інкубатор, призначений для безпечного перевезення новонароджених. Серед його численних функцій – підтримка необхідної температури тіла маляти. А ще автомобіль дуже безпечний, кажуть лікарі.

"Ось це для кювезу, воно все прикріплено разом з кювезом. У випадку аварії або чого, кювез не повинен відлетіти. Надавалася велика увагу тому, що це сертифіковано. Безпека, точність, якість, швидкість надання медичної допомоги. Безпека і для пацієнта, і для персоналу", – демонструє авто завідувач відділення інтенсивної терапії Наталія Карпенко.

Вартість авто – 5,5 млн грн. У ньому транспортуватимуть хворих дітей віком до 18 років. Перевозитимуть як з інших медичних закладів, так і між корпусами лікарні. За словами лікарів, – надважливо, що в ньому можна не переривати лікування під час транспортування.

"Продовжувати лікування в реанімобілі та доставити дитину від її ліжечка в пологовому будинку до ліжечка в нашій реанімації, або іншому відділенні. І, насправді, цей автомобіль виконуватиме ці функції. Тому що стан дитини не повинен погіршитися під час транспортування", – наголошує завідувач відділення неонатології Лариса Ніконова.

Новий реанімобіль збільшить шанси на життя передчасно народжених немовлят, розповідають у громадській організації "Ранні пташки", яка й опікується такими дітьми.

"Це дуже важливо, оскільки інколи бувають ситуації, що якщо вчасно дитина не доставлена до лікарні, ми можемо її втратити або стан може погіршитися. Так само, як дитину перевозять, чи на руках у кожусі, на грудях, – якщо немає реанімобіля, немає амортизації, немає транспортного інкубатора. Ми щасливі, що цей реанімобіль сьогодні з'явився", – зауважує голова ГО Олександра Балясна.

Транспортувати хворих машина розпочне вже найближчими днями. Всі перевезення в ньому будуть безплатними, наголошують лікарі.

Ірина Сисак, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Снаряд пробив стіну наскрізь": російські окупанти продовжують обстрілювати мирне Золоте
Наступний матеріал
Кіберзагрози та кібербезпека: чи здатні українські фахівці протистояти хакерам – "БлогПост"
Loading...

У Харківській області сталася сутичка між водіями – під час стрілянини постраждали пасажири автобуса

Кабмін посилив контроль за техоглядом автомобілів: як саме

Зима лютує: тимчасово перекрито рух для великовагових автомобілів на декількох трасах

У Луцьку більш як тисячу школярів відсторонили від навчання – не було щеплень

Ще й дітей привчають: у Росії з'явилася нова дитяча гра "Наші в Солсбері"

У Польщі неспокійно: чоловік намагався протаранити машиною ворота президентського палацу