Епідемія, захворювання, діти, кір
Епідемія, захворювання, діти, кір 5 канал

У Луцьку більш як тисячу школярів відсторонили від навчання – не було щеплень

Кір дуже швидко передається повітряно-крапельним шляхом, тож заразитися дуже легко

У Луцьку майже 1100 школярів відсторонили від навчання через відсутність щеплень від кору. Про таке повідомила заступник начальника управління освіти Луцької міськради Тетяна Силка на оперативній нараді, повідомляє прес-служба відомства.

Як наголошується у повідомленні, директори шкіл діють відповідно до розпорядження голови Волинської ОДА від 1 листопада 2018 року щодо недопущення до навчального процесу дітей, які не мають щеплень від кору.

"Станом на 21 січня 2019 року 1098 дітей було відсторонено від навчання через відсутність щеплень від кору", – повідомила Тетяна Силка.

Вона також додала: в кожному навчальному закладі рішення про недопущення невакцинованих дітей до навчання ухвалюють за рішенням педагогічної ради.

Звітувала під час наради і головний лікар КП "Луцька міська дитяча поліклініка" Оксана Лєщинська. За її словами, від початку року в Луцьку на кір захворіли 53 дитини. Крім того, зафіксовано понад 3 тис. випадків ігнорування батьками повідомлень медичних служб шкіл про необхідність вакцинації.

"Лише вакцинація та ревакцинація є надійним способом запобігання спалаху кору. Тому відсторонення дітей від навчання є необхідним кроком, адже кір дуже швидко передається повітряно-крапельним шляхом, і заразитися дуже легко", – зауважила медик. 

Як інформував 5.UA, на кір з початку 2019-го захворіло понад 8 тисяч українців, більш як половина з них – діти.

Попередній матеріал
Посол США: Чекаю того дня, коли живий ланцюг з'єднає Донбас, Крим і решту України
Наступний матеріал
Як просувається зведення мосту від Володимирської гірки до Арки дружби народів – сюжет
Loading...