5 канал

Спалах кору та грипу: в Одесі ввели посилені заходи безпеки – подробиці

Не такий страшний грип, як його ускладнення: захворювання серця, міокардити, пневмонія, від яких помирають

Тепер працювати у лікарні без захисних масок заборонено. Їх рекомендують носити й пацієнтам. Крім того, збільшили кількість санобробок приміщень. Які штами вірусу виявлено в Одесі та як вберегтися взимку – дізнавалася кореспондент "5 каналу" Ольга Дунська.

5 канал

Медсестра Світлана Федоренко розповідає про заходи безпеки: щогодини протирають столи, відбувається дезінфекція. Якщо хворим роблять певні маніпуляції – поверхня після цього так само обробляється. Далі – кварцування по чотири рази на день.

"Кварцева лампа вбиває мікроорганізми своїм випромінюванням, тому кварцуємо. Вбиває не лише грип, а й інші мікроорганізми", – запевняє працівниця медзакладу.

5 канал

Такі посилені заходи безпеки запровадили в одеських медзакладах від суботи. Причина – різке підвищення захворюваності на кір, грип та ГРВІ.

"Цей мікс інфекцій обумовлює складність й тяжкість протікання захворювань. Обмежене відвідування хворих, носимо маски та профілактично – вакцинація від грипу", – розповідає начальник відділу охорони материнства і дитинства Департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Ганна Луньова.

Передається грип повітряно-крапельним шляхом, отже пацієнтам у лікарнях на час зростання захворюваності рекомендовано ходити у захисних масках. Для медиків це взагалі – обов'язково. Змінювати маску необхідно щодві години. Утім, про нововведення пацієнти дізнаються від знімальної групи.

"Я прийшла і щойно довідалася, що ввели такий режим, тому ще не встигла вдягнути маску", – розповідає пацієнтка Світлана Ліщинська.

Грип та ГРВІ
Грип та ГРВІ5 канал

Найбільше ризику захворіти у вагітних, дітей, людей похилого віку та морально-виснажених. Через нерви та стрес імунітет знижується чи не найбільше.

Медики зазначають, головна риса цьогорічного грипу – сильний кашель.

"Грип відрізняється від ГРВІ стрімким початком: висока температура, закладеність носа, біль у горлі, кашель. Грип, який в Одесі нині, протікає з кашлем. Якщо кашляєте – не залишайтеся вдома ні секунди, йдіть до лікаря. Не такий страшний грип, як його ускладнення: захворювання серця, міокардити, пневмонія, від яких помирають люди", – наголошує директор КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №14" Ірина Кедик.

Лише протягом тижня з кором до інфекційної лікарні потрапили 35 пацієнтів. У 92 людей в центрі первинної допомоги діагностували грип. У двох із них виявили так звані свинячий та пташиний грип.

5 канал

"Для профілактики потрібно прищеплюватися від грипу – це найперше. Гуляти на свіжому повітрі, уникати місць скупчення людей", – радить завідувач амбулаторії №1 КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №14" Олена Лазаренко.

Медики застерігають і батьків, чиї діти не пройшли усі необхідні щеплення: якщо захворюваність на кір та грип зростатиме й далі – запровадять загально шкільні карантини або ж обмеження для відвідування занять для нещеплених дітей.

Ольга Дунська, Сергій іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Майже килим-літак: у Словаччині розробляють літаючі автомобілі AeroMobil – фото, відео
Наступний матеріал
"Мені було 15, забрали просто зі школи": історія жінки, що сім років провела в таборах через зв'язок з УПА
Loading...