Грип сюжет
Грип сюжет 5 канал

Грип в Україні: розлого про ситуацію в регіонах, групи ризику та вакцинацію

Понад 200 українців захворіли на грип. Це дані від Міністерства охорони здоров'я за минулий тиждень

"Грипують здебільшого" у 9 областях: найбільше – на Сумщині та Хмельниччині. Лікарі повідомляють про п'ять летальних випадків. Чи йдеться про епідемію та як вберегтися від хвороби цієї зими – розповість наш кореспондент Евеліна Михайленко.

З діагнозом грип та пневмонія харків'янин Олександр Воронін потрапив на лікарняне ліжко десять днів тому. За медичною допомогою чоловік звернувся не одразу, оскільки думав, що слабкість та занепад сил – це звичайна застуда.

"Слабкість, занепад сил, апетиту не було, а температура – навпаки. Спершу я її не вимірював, а потім було +39,8 С, майже +40С. У понеділок вийшов на роботу, але працювати вже не зміг", – пригадує пацієнт Олександр.

Грип сюжет
Грип сюжет5 канал

На початку грудня на Харківщині жертвами грипу стали троє – шестимісячне немовля, 9-річна дівчинка та 62-річна жінка.

"Ми так думаємо, що зростання захворюваності і перевищення показника більш ніж на 25%, цього вже не відбудеться. Однак, не можна заспокоюватися, оскільки на сьогодні (за підсумками 50-го тижня) ми маємо перевищення епідпорогу у місті Ізюм і майже у восьми районах області. Тобто, активність епідемічного процесу не знижується", – повідомляє заввіділу організації епіддосліджень обласного лабораторного центру Тетяна Карлова.

Грип сюжет
Грип сюжет5 канал

Окрім Харкова, два летальних випадки і в Києві: від грипу померли 86- та 47-річні жінки з групи ризику. В обох був діабет.

Загалом, підвищені пороги захворюваності на грип та ГРВІ фіксують в дев'яти регіонах України. Найбільша кількість недужих у Хмельницькій та Сумській областях. В останній майже півтисячі шпиталізованих із ускладненнями середньої тяжкості – ангіною, менінгітом та пневмонією.

Грип сюжет
Грип сюжет5 канал

"У нашій лікарні додатково розгорнуто 30 ліжок. Загалом на лікуванні перебуває 145 дітей з інфекційними патологіями", – розповідає міський дитячий інфекціоніст Марина Корнієнко.

Загалом минулого тижня в Україні занедужали понад 200 тисяч людей. Епідеміологи нарікають на низький відсоток щеплень. Водночас, заспокоюють: поки що про епідемію не йдеться. Ситуація "типова і очікувана".

Грип сюжет
Грип сюжет5 канал

Саме для того, щоб убезпечити себе від грипу, фахівці рекомендують робити щеплення. Вакцину можна придбати у великих мережевих аптеках. Її ціна коливається від 250 до 350 гривень.

Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу – французького та південнокорейського виробництва. Вже завезли 350 тисяч доз.

"Якість цих вакцин перевірена Державним експертним центром, про що є відповідний висновок, що ці вакцини безпечні та якісні, та можуть бути застосовані в медичній практиці. Вакцина зберігається при температурі +4+8С. Тобто, її потрібно зберігати в холодовій сумці. Вам її дадуть в аптеці під заставу невеличку, 200 грн, або вона може бути ваша особиста. Або ви можете зробити її самі – це вода, лід, обкласти серветками і цього буде достатньо", – пояснює заввідділу грипу та ГРВІ Центру громадського здоров'я МОЗ України Оксана Артемчук.

Грип
Грип 5 канал

Однак, варто пам'ятати: перед вакцинуванням необхідна обов'язкова консультація з лікарем.

"Ті люди, які не хочуть йти до лікаря і десь купують цю вакцину і самі там один одного прищеплюють, – це абсолютно неправильний підхід, тому що можуть бути різні протипоказання. Людина може бути хвора і не знати, що вона хвора. Це тільки лікар може визначити, чи можна тобі у цей час прищеплюватися, чи ні", – зазначає фармацевт Олександр Ломака.

Грип, групи ризику
Грип, групи ризику5 канал

Для утворення захисного імунітету потрібно близько двох тижнів. Саме тому медики радять вакцинуватися ще перед початком сезону холодів. Водночас, і зараз це зробити не пізно, бо може бути й друга хвиля захворюваності. Окрім того, лікарі традиційно нагадують про групи ризику – це немовлята, вагітні, хворі на діабет та літні люди. За перших симптомів недуги їм треба одразу звернутися до лікаря.

Евеліна Михайленко, Оксана Нечепоренко, Оксана Боровик, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
Турбота про чотирилапих: для службових собак розробили "дім на колесах" – фото, відео
Наступний матеріал
Вибух і пожежа в центрі Львова: нові подробиці трагедії та інформація про потерпілих
Loading...