Вакцини
Вакцини 5 канал

До України їдуть корейська та французька вакцини від грипу: чим відрізняються

Лікування грипу обійдеться українцю в середньому в 2800 грн, тоді як щеплення – лише 250-350 грн

350 тис. доз вакцин від грипу завезуть найближчими тижнями в Україну. Їх буде дві – корейська та французька. Коштуватимуть препарати від 250 грн. Перед вакцинацією українцям пропонують порадитися із сімейними лікарями. Центр громадського здоров'я агітує українців вакцинуватися, хоча й додають – справа добровільна. Утім, навіть з фінансової точки зору щеплення – в рази дешевше за лікування грипу.

Найближчими тижнями на полицях аптек з'являться два види вакцини від грипу.

Лікар-епідеміолог Івано-Франківської обласної дитлікарні Євгенія Чурпіта каже: "Я знаю, що в Києві вона вже є точно. І у Львові – в аптечних мережах. Вакцина GC Flu є у приватних кабінетах. А коли вона до нас може прийти – не можу передбачити".

Завідувач тернопільської аптеки №78 Ольга Жеруха: "Має поступити в продаж вакцина під назвою Vaxigrip. Виробник – Франція, вартість за одну дозу – приблизно 330 грн".

Цього року завезуть два види вакцин – корейську та французьку. Керівник центру громадського здоров'я – на камери вколює собі корейську. "Якщо чесно, це питання логістики. Французька буде тільки в цю п'ятницю, вона ще не доїхала. А корейська вже приїхала. Ми хочемо бути першими", – з усмішкою каже Володимир Курпіта.

5 канал

Корейська GC Flu – від трьох штамів грипу – коштує 250 грн. Нею можна робити щеплення дітям від 6 місяців. Французька Vaxigrip Tetra – на сотню дорожча, 350 грн. Але від чотирьох штамів. Можна колоти дітям від 3 років.

Вакцинуватися нині дешевше, кажуть лікарі, аніж потім лікуватися від грипу. Лікування грипу обійдеться українцю в середньому у 2800 грн. Такі підрахунки Центру громадського здоров'я. А з урахуванням лікарняного ця цифра може зрости для держави у 7800 грн.

5 канал

Але перш ніж робити щеплення, радять звернутися до сімейного лікаря. Щоб оцінив стан здоров'я і визначив, чи немає в пацієнта протипоказань та алергії на куряче м'яса або яйця. Бо вакцину отримують шляхом вирощування вірусів грипу в курячому яйці. Щеплення радять робити протягом жовтня, але можна й пізніше. Цього року очікують три штами грипу.

Пік захворюваності прогнозують у середині грудня. Тому про вакцинацію радять подумати заздалегідь.

5 канал

"Імунітет формується протягом 7-10 днів. Вакцинацію можна робити протягом усього сезону Бо є дві хвилі, інколи і три хвилі хвороби. Імунітет, який формують вакцини, триває від 6 до 8 місяців, тобто він захищає весь епідсезон", – наголошує керівник Центру громадського здоров'я МОЗ.

Після вакцинування не слід очікувати ускладнень, запевняють лікарі. Організм сприймає вакцину легко: "В принципі, може трішки піднятися температура, може бути місцева алергічна реакція. Якщо температура до 38°C, то це звичайна реакція на щеплення".

За вакцинацію проти грипу почала агітувати чільниця МОЗ. На користь щеплень у себе на Facebookнаписала – відгрипу не захистить цибуля, часник, лимон, оксолінова мазь та імуномодулятори. А в Wентрі громадського здоров'я очікують, що хоча б 1% українців дослухається її порад і вакцинується. Адже торік щеплення зробили лише 0,5% від усіх українців.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Ситуація з контрактом із продажу БТРів Іраку: до чого тут очільник миколаївської "Батьківщини" – "БлогПост"
Наступний матеріал
Наймасштабніші авіаційні навчання за останні 5 років: як проходить "Чисте небо-2018"
Loading...